אתר הבית

תקנות התעבורה עוברות שינוי?

פורסם ע"י ב דצמ 14, 2017 בקטגוריה בלוג | 1 comment

פורסם ע"י ב דצמ 14, 2017 בקטגוריה בלוג


בניהול ציי רכב ובעסקות ליסינג, ישנם מקרים רבים, שבהם אחריות הנזק הנגרם על ידי עובד נופלת על החברה. בדרך כלל זה קורה עת המשתמשים מפרים את ההוראות הכתובות בהסכם הליסינג, כמו לדוגמה בעת ביצוע עבירת תנועה חריגה.

עבירות תנועה

במקרים בהם הנהגים מבצעים עבירות חמורות, ייתכן וכלי הרכב יוחרם על ידי המשטרה ויעמוד אצלם במשך 30-120 ימים. לנושא זה חשיבות רבה עת מנהלי ציי רכב נאלצים במקרים מסוימים לשכור על חשבונם כלי רכב אחר.

adult-1866883_1280

והנה, לא מזמן, נהג של צי כלי רכב, הפר את הוראות התעבורה באופן חמור. כלי הרכב הוחרם על ידי המשטרה לפרק זמן, שהיה מיועד למספר חודשים. בפסק הדין שהתקבל בבית המשפט בחיפה, נקבע כי מאחר והחברה עשתה את כל שהייתה יכולה על מנת למנוע ביצוע עבירות אלה, וכי הנהג הוא זה שביצע את העבירה, על המשטרה להחזיר את כלי הרכב לחברה.

החלטה שיפוטית זו עומדת בסתירה לתקנות התעבורה ואני לא משוכנע שבערעור ניתן יהיה להגן על החלטה זו, אך הגישה היא בהחלט הגיונית.

VF

אי עמידה בהוראות הביטוח הכתובות במפורש בהסכם

בהסכמי הליסינג, לעיתים החברות מחמירות עם הלקוחות יתר על המידה. לא מזמן נפגשתי עם מנהל צי רכב גדול במיוחד. בבדיקה שערכתי לבקשתו, הבחנתי כי חברת הליסינג קובעת, שאם העובד הותיר את כלי הרכב ללא פיקוח צמוד כשהמפתחות בתוכו והוא נגנב, על החברה לשלם את מלוא עלות הרכב.

לפני למעלה משנתיים הסברתי כי אפילו אם יצאתם מכלי הרכב כשהוא נותר מונע, אם התקיימה דרישת ה”שליטה”, האחריות לא תיפול על החברה, ובמקרה זה האחריות כולה היא של חברת הליסינג עצמה.

למעשה ישנם עוד לא מעט סעיפים שיכולים לגרום להוצאות כבדות אצל ציי הרכב, והם אינם מודעים לכך. במסגרת מכרזי הליסינג אותם אני עורך, נושאים אלה מטופלים ביסודיות.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. אביב

    תודה רבה על המידע אבי, עכשיו כולנו נדע איך להתנהל

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים