אתר הבית

תביעה ייצוגית: תקלות בגיר הרובוטי ברנו

פורסם ע"י ב ינו 29, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב ינו 29, 2020 בקטגוריה בלוג


לפני כשנתיים פסק בית המשפט בתביעה ייצוגית, כי בעלי רכבים מסוג פורד יהיו זכאים לפיצוי בגין תקלה במערכת הגיר הרובוטי ברכבים. כתבתי על כך והסברתי את ההשפעה על לקוחות הליסינג.

השבוע התפרסם סיפור דומה באופן מעניין: הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברת רנו, בגין תיבת הגיר הרובוטי. מתברר כי חברת רנו רכשה את תיבת ההילוכים של פורד, והתקינה אותה ברכבי רנו פלואנס, רנו קליאו (מהדור הקודם) רנו מגאן ורנו קפצ’ר. אני סבור כי מדובר בריטואל חוזר וחברת רנו יצטרכו לשלם. עם זאת, בדור החדש עברה חברת רנו לתיבת הילוכים שונה, טובה יותר.  פיצוי הולם.

לקוחות הליסינג

כפי שהבהרתי לפני כשנתיים, במכרזי הליסינג שאני עורך, במקרים בהם מתרחשות תקלות שכאלה, הלקוחות רשאים להחזיר את כלי הרכב מבלי לשלם תשלום כלשהו. מאחר וישנם לקוחות רבים שאינם בטיפולי, אני סבור שיהיה עליהם לדרוש מחברות הליסינג את הפיצוי שיקבלו, שהרי הנפגעים הם אלה המשמשים בכלי הרכב האלה. כפי שהוחלט במקרה של פורד, נקבע פיצוי סימלי של 1,400 ₪, הארכת האחריות ל-10 שנים, והחזר כספי למי שתיקן על חשבונו. אם אכן ידון בית המשפט בתביעה הייצוגית, ובסופו של יום יגיע לממצאים עובדתיים הדומים למקרה של פורד, נראה שהפיצויים שנקבעו אז, יסייעו לבית המשפט גם בהערכת הנזק והפיצויים בתביעה נגד רנו.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים