אתר הבית

שנת 2019 – צפי לעליית מחירי כלי הרכב

פורסם ע"י ב דצמ 30, 2018 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב דצמ 30, 2018 בקטגוריה בלוג


בתחילת השנה הקרובה, צפויים לעלות מחיריהם של מרבית כלי הרכב הנמכרים בישראל. יש לכך מספר סיבות, על כך אפרט בקצרה, וכמו כן, אבהיר מהי ההשפעה על הצרכנים.


פיחות מתמשך

במהלך שנה זו, התחזק שער הדולר בכ- 10%. גם המטבעות האחרים עשו כברת דרך. יש לכך סיבות רבות אך העובדות הן מוחלטות. להלן ההתנהלות במהלך השנה:

 

 

שינוי תקן זיהום האוויר

מעבר להסבר זה, בחודשים ינואר ואפריל, אמורים להשתנות מחירי כלי הרכב עקב שינוי במדידת זיהום האוויר, ה-WLTP , ההתקן החדש המחליף את זה הקיים. השיטה החדשה תבוצע בטווח רחב יותר של פלטפורמות, אך הליך ההתקנה נמשך יותר זמן.

תומר הדר, עיתונאי בכלכליסט, התריע על כך כבר במאי השנה, בכתבה: “בגלל תקן זיהום חדש: עיכובים בהשקת דגמי רכב בישראל”. כפועל יוצא משימוש בתקן זה, ככל הנראה חלק מכלי הרכב יאבדו את הזיכוי אשר מקבלים היום (עד 15,000 ₪ לכלי רכב), ועל כן, אם יבואני הרכב ירצו לשמור על ריווחיותם, המחיר יהיה חייב לעלות.

 

 

השאלה הגדולה, היא האם נגרם לנו נזק בעקבות העלאת מחירים זו, ועל כך אני סבור שהתשובה היא שלילית, הואיל וכלי הרכב החדשים המגיעים במהלך השנה יהיו הרבה יותר “טובים”. כך לדוגמה, לא מזמן כתבתי על הטויוטה קורולה ההיברידית.

עוד הבהרתי כי במהלך השנה, תגענה גם מכוניות חשמליות פלאג אין, כגון ה’קיה נירו’, ועוד כלי רכב רבים נוספים. על כך כתבתי במאמר: “במהלך שנה זו צפוי מבול של כלי רכב חדשים”.

המעבר למכוניות היברידיות חדשות, יניב תועלת למשתמשים לא רק בשווי השימוש, אלא גם בצריכת הדלק ובנוחות ההפעלה.

יחד עם זאת, לאחרונה נשמעים דיבורים על שינויים הצפויים בהטבות המס בעקבות השימוש במכוניות חשמליות או היברידיות. אני סבור שגם אם יקרה מהלך, שלכל הדעות איננו הגיוני,  הוא לא יחול על צרכנים שמשתמשים בכלי רכב אלה. הבחירות הקרבות צפויות לעכב את המהלך הזה של האוצר, ואם הוא יתבצע, זה יהיה רק לקראת סוף השנה. מאמץ של יבואני הרכב ביחד עם ציבור המשתמשים, עשוי בהחלט לגרום לביטול מחשבות נלוזות אלה.

מאידך, אין ספק שתהיינה עליות במחירי כלי הרכב. יש לכך בדרך כלל השפעה על מחירי הליסינג, אף כי במכרזי הליסינג שאני עורך, ההשפעה שולית.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. ניסים

    בכמה אחוזים צפוי לעלות המחיר?

  2. דימה

    תודה על המאמר. שווה להשקיע כרגע ברכב חדש?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים