אתר הבית

רכישת קל אוטו מתעכבת

פורסם ע"י ב מאי 4, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב מאי 4, 2020 בקטגוריה בלוג


קל אוטו

לפני מספר חודשים כתבתי על קריסתה של חברת הליסינג קל-אוטו. אין ספק שבתקופה זו, בגלל בעיית הקורונה ואי הוודאות שהיא גוררת, העסקה לא תניב לרוכשת שום תועלת, ואכן בימים אלה פורסם כי העסקה מתעכבת (נכון לעכשיו, לקבוצת קרסו יש עד ה-7.5 להשלים את העסקה).

הסיבות לעיכוב 

אין ספק, כי בעקבות פרסומים בדבר קריסת מחיריהן של אגרות החוב של חברות הליסינג. המצב בענף מאוד קשה, בעיקר לחברות הגדולות, אף כי אני סבור שהן תתגברנה  על זה.

יחד עם זאת, רכישת חברה בעייתית כמו קל-אוטו ע”י חברה אחרת יוצרת בעיה בפני עצמה. הבעיה היא שנכון לעכשיו, העסקאות לליסינג הקיימות מניבות הפסדים לחברות. חברת  “ליס פור יו” (זרוע הליסינג של קבוצת קרסו), סבורה שהרכישה של קל-אוטו משתלמת בגלל לקוחותיה של קל-אוטו, והם בהחלט יעלו בהזדמנות ראשונה את המחירים. יחד עם זאת, החוב הקיים של קל-אוטו מחייב מחיקה נוספת.

אני סבור שגם בנק המזרחי ישקול את העניין של הלוואה לקל-אוטו, אבל לגמרי לא משוכנע שהרוכשת תניב רווחים מעסקה זו. יש לשים לב כמובן, למידרוג של חברת מעלות לחברת ליס פור יו: לדעת מידרוג דרוג החברה הוא A2  ואופק הדרוג שלילי. דירוג זה יקשה מעט על חברה זו ברכישה עצמה.

הלקוחות הקיימים למדו את הלקוח שלהם ולא יחפשו רק את המחירים הטובים, אלא גם ובעיקר את התנאים הטובים, שכן בליסינג התנאים לא פחות חשובים מהמחירעל מנת להשיג את התנאים הטובים ביותר, יש לבצע מעין מכרז ליסינג בקרב כמה חברות, ואני לא בטוח עד כמה חברות אלה יציעו את המחירים הטובים בותר בכפוף לתנאים המיוחדים.

אף כי לא מדובר בעסקה עם סיכויי רווח גדולים על פניו, חברות ליס פור יו מוכנה להשקיע גם בעסקה פחות טובה מבחינה כלכלית, רק כדי להגדיל את נתח השוק שלה.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים