אתר הבית

רכישת כלי רכב משומש

פורסם ע"י ב נוב 28, 2017 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב נוב 28, 2017 בקטגוריה בלוג


בדיוק כשמתברר שרכישות כלי רכב משומשים הולכת ונהיית בלתי רלוונטית, נמצאו אלה שחושבים שהגיע הזמן, והצליחו לרכז נתונים המאפשרים בדיקת מידע בדבר תאונות של כלי רכב משומשים. לטעמי, מנסים לעשות סדר בתחום זה קצת באיחור.

בכתבה שהתפרסמה היום בידיעות אחרונות ע”י אודי עציון, עולה כי תמורת סכום סמלי, איגוד חברת הביטוח יכול להמציא למשתמשים את ההיסטוריה הביטוחית של כל כלי רכב, ובלבד שזה רכב פרטי/חברה ולא ישן יותר מ-7 שנים.

מידע חסר

כשרוכשים רכב משומש, יש צורך לדעת לא רק אם הוא עבר תאונה אלא גם אם הטיפולים בו בוצעו בזמן, ואם היו טיפולים החורגים מהמסגרת הרגילה. נתונים אלה לא ברי השגה, והם עושים את ההבדל כולו.

FFG

מעבר לכך, כ-20% מסך המכירות של רכבים משומשים, מבוצע באמצעות חברות הליסינג וההשכרה. מאחר והם לא מבוטחים בחברות הביטוח הרגילות, הרי המידע הנוגע לתאונות אלה לא יתגלה ולא יוכל להימסר לרוכש הפוטנציאלי.

מעבר לכך, מה קורה עם כלי רכב ישן יותר, אם גיל הרכב הוא 8 שנים ומעלה (אז המידע איננו בר השגה וזו בהחלט בעיה הקיימת גם כיום)?

הפתרון כבר קיים

ב-2008 נחקק חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), תשס”ח- 2008.לחוק זה חשיבות רבה בכל הנוגע לחובת המוכר לגלות את כל המידע הרלוונטי לרוכש הרכב.

אמנם כשעסקת מכירה מבוצעת בין אנשים פרטיים, החוק איננו נר לרגליהם, אבל כשמוכרת חברת ליסינג גדולה, החוק הינו קריטי וחובה עליהן לגלות את כל המידע הרלוונטי לגבי הרכב הנמכר. במקרה זה יש גם כתובת ברורה אם מתגלה כי לא מסרו לרוכש את כל המידע החשוב.

car-2933985_640

כלי רכב ישן איננו חסכוני וגם לא בטיחותי

כפי שציינתי לא פעם, כלי הרכב החדישים בטיחותיים הרבה יותר וגם חסכוניים בצריכת הדלק. רק לפני מספר ימים התראיינתי בנושא זה ובהרתי במה מדובר כשנאמר שהרכב בטיחותי.

בסך הכול הצעתי המקצועית, למרבית המשתמשים, היא לנסות ולעשות שימוש בכלי רכב חדישים ואם מדובר על אנשים פרטיים, לבצע עסקות של ליסינג פרטי.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. ערן

    כבר זמן מה שאני חושב מה לעשות בנושא, עכשיו אני חושב שאני יודע בדיוק. תודה אבי!

  2. עדי

    מדובר על עולם לא פשוט, במיוחד עבור מי שלא מבין בו. לכן, אני נעזר בכתבות אלו כדי לקבל מידע. תודה רבה לכותב!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים