אתר הבית

כלי הרכב ההיברידיים הולכים וכובשים את שוק הרכב

פורסם ע"י ב יול 8, 2018 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב יול 8, 2018 בקטגוריה בלוג


לפני 6 חודשים כתבתי כי “כלי הרכב ההיברידיים תופסים תאוצה“. ואכן, בנתוני יבוא כלי הרכב החצי שנתיים עולה כי 15% מכלל כלי הרכב המיובאים, הינם כלי רכב היברידיים.

במאמר שהתפרסם לאחרונה בידיעות אחרונות, הביא העיתונאי אודי עציון נתונים שפורסמו בעיתון אוטו, והדגיש כי זו הפעם הראשונה שהמכונית הנמכרת ביותר הייתה היברידית (היונדאי איויק).

גם בידיעות אחרונות פורסמו נתונים אלה:

הניסיונות למנוע שימוש בכלי רכב אלה

לפני כחודשיים היה ניסיון של הגשת תביעה ייצוגית בגין קרינה מסוכנת בחלק מכלי הרכב ההיברידיים. במאמר שפרסמתי לאחר מכן, הסברתי מדוע אין לכך כל סיכוי, ואכן כעבור שבוע דיווחתי כי התביעה הוסרה. אני עדיין מאמין כי  ישנם ניסיונות של מספר גורמים, בעלי עניין, לנסות ולמתן את השימוש בכלי הרכב ההיברידיים. אותם גורמים מנסים להפחיד את המשתמשים, אך עולם הרכב הולך לכיוון אחד בלבד: “חשמול כלי הרכב“.

רק לאחרונה נתקלתי במנהל צי רכב שסירב להזמין כלי רכב היברידיים משום שנדמה לו שהם מקרינים קרינה מסוכנת. כל ניסיונותיי לשכנעו כי אין זה כך עלו בתוהו.

עסקות הליסינג

חברות הליסינג המבינות עד כמה חסכוניים הם כלי הרכב ההיברידיים, מעלים באופן מכוון את מחירי הליסינג של כלי רכב אלה. אין לבוא אליהם בטענות שהרי הריווחיות שלהן היא כה קטנה שאולי יש כאן הזדמנות להרוויח קצת. לאור כל זאת, יש לבחון את ההצעות ורק על בסיס חישובים אמתיים של צריכת דלק ולקיחה בחשבון את ההנחה בשווי השימוש לבחור את כלי הרכב הנכון. את זה אני מבצע בכל מכרזי הליסינג אותם אני עורך.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים