אתר הבית

רכבים אוטונומיים בישראל ישמשו בקרוב כרכבי משלוחים ולוגיסטיקה

פורסם ע"י ב אפר 26, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב אפר 26, 2020 בקטגוריה בלוג


למרות ההתפתחויות הרבות בתחום הרכב, גם בישראל, התחושה היא שמכוניות אוטונומיות הן משהו ששייך לעתיד הרחוק, בפרט בכל הנוגע לשוק הישראלי. עם זאת, נראה כי גם בתחום המכוניות האוטונומיות בישראל, ישנן התפתחויות מעניינות. נראה כי באוניברסיטת בר אילן יחל בימים הקרובים ניסוי חדשני של מיניבוס אוטונומי שמטרתו לנייד חולים או ציוד הדורש בידוד. השאטל האוטונומי יאפשר להסיע חולים מבודדים למטרות רפואיות, באופן המצמצם את מגע המטופלים עם אנשים נוספים ומונע הדבקה של צוותי רפואה או נהגים. בנוסף, תיבחן האפשרות להשתמש בו להעברת תרופות, כביסה ומזון בבתי החולים למתחמים מבודדים.

שאטל אוטונומי בר אילן

שאטל אוטונומי בר אילן. צילום: עמוד הפייסבוק של אונ׳ בר אילן

בנוסף, ניתן לציין כי חברת REE הישראלית, אשר עומדת להפעיל רכבים אוטונומיים לצורך שליחויות במדינת טקסס שבארה״ב, שוקלת להכניס את פעילותה גם בישראלת עד סוף השנהחברת REE אוטומוטיב מפתחת רכבי משלוח ללא נהגים בארה”ב ובמזרח אירופה. מדובר בכלי רכב מסחריים, שיוכלו לאסוף סחורה ולנסוע לבתי הלקוחות בכוחות עצמם, על מנת לספק סחורה. השיטה מתבצעת כך ששברגע שהרכב מגיע ללקוח נפתחת מגירה או תא אחסון עם המשלוח המוזמן.

נהג בכלי רכב אוטונומי

נהג בכלי רכב אוטונומי

מעניין עוד לציין, כי כלי רכב אלה יהיו חשמליים, ויהיו בעלי יכול הטענה כמובן. אצלנו, רק לאחרונה התפרסם כי במהלך שנה זו יותקנו כ- 2,500 נקודות הטענה ברחבי הארץ. כמו כן, כבר עדכנתי כי מספר חברות הזנק ישראליות, עובדות על חידושים בתחום של התקנת כלי רכב חשמליים. כמו כן, מתוכננת פריסה נרחבת של עמדות הטענה לרכבים חשמליים בשנה הקרובה. למרות כל הפיתוחים הללו, אני סבור שנוכל לראות את כלי הרכב האוטונומיים החשמליים המסחריים רק במהלך 2022, לאור הקשיים הביורוקרטיים הקשים במדינת ישראל. לגבי כלי רכב אוטונומיים-פרטיים, אני סבור שההליך יתארך אף יותר מכך.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים