אתר הבית

קריסתה של קל-אוטו

פורסם ע"י ב דצמ 19, 2019 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב דצמ 19, 2019 בקטגוריה בלוג


תמונה לפוסט קל אוטו

זה זמן רב, שמסתובבות שמועות על מצבה של חברת קל-אוטו. הסיבות לכך רבות, ובין השאר נגרם עקב היעדר יכולת של קל-אוטו להעניק שירות הולם. מעבר לכך נוצרו בעיות באספקת כלי רכב וכו’.

מדוע זה קורה? כיום רווחיהן של  חברות הליסינג הצטמצמו מאד, ומגיעים לעיתים לרווח נקי של 100 ₪ לחודש בגין כל כלי רכב, מתח רווחים נמוך במיוחד. המצב נובע מתחרות רצחנית בענף: ישנן חברות ליסינג, ובראשן קל-אוטו, שהעניקו מחירים נמוכים במאות שקלים אל מול הצעותיהן של חברות גדולות (כבר תהיתי על קנקנו של המודל העסקי בענף השכרת הרכב בעבר).

היקף הלוואות ולחץ מהבנקים

לאחרונה התברר כי היקף ההלוואות של חברת קל-אוטו מגיע ל- 1.5 מיליארד ₪ והיא עומדת תחת לחצי הבנקים לפרוע את רובו. לחברה צי של 17,500 רכבים, עם חוב של 100,000 שקלים (כולל מע”מ) עלות רכב ממוצעת.  כעת הגיעה חברת  קרסו והביעה נכונות לרכוש את החברה. במאמר שהתפרסם אתמול על ידי עומרי כהן, התפרסם שקרסו תיקח את קל-אוטו ללא תמורה, עם החוב של מיליארד וחצי שקלים (אולם העסקה טרם נסגרה).

גם אם העסקה תצא לפועל, לפחות בתקופת המעבר, מי שצפוי לסבול מכך הם הלקוחות. משום כך, לקוחות ששוקלים השכרה בקל-אוטו, רצוי שינצלו את ההזדמנות לשקול אפשרויות נוספות. 

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים