אתר הבית

צפו באבי הורוביץ בגלובס: מהי עסקת ליסינג פרטי נכונה?

פורסם ע"י ב ינו 18, 2015 בקטגוריה אזכורים בתקשורת, בלוג | 5 תגובות

פורסם ע"י ב ינו 18, 2015 בקטגוריה אזכורים בתקשורת, בלוג


יועץ הליסינג אבי הורוביץ התארח באולפן גלובס ודיבר על ההבדל בין עסקאות ליסינג פרטי להלוואות שונות המוצעות כיום, תחת השם “ליסינג פרטי”. צפו בראיון שפורסם בגלובס:

“הקלות בקבלת הלוואות גרמה לכך שהיום כמות כלי הרכב הגדולה שמגיעה למדינת ישראל שברה את השיא”, הסביר אבי הורוביץ. “בשנים האחרונות השתרש מונח חדש – ליסינג פרטי. להערכתי, סכום של למעלה מ-10 מיליארד ש”ח בקנייה של כ-125 אלף כלי רכב על ידי לקוחות פרטיים ב-2014, מומן בהלוואות למיניהן, לרבות ‘ליסינג פרטי’ כמו שהוא נקרא. זה מונח בעייתי מאוד”.

“קיים הבדל גדול בין ליסינג מימוני לתפעולי, אבל הליסינג הפרטי הוא מונח חדש. הוא אמור לשקף משהו אחד ולעתים משקף משהו אחר. השאלה היא מה הוא אמור לשקף. בחלק מהמקרים שבהם נתקלתי מדובר בהלוואה רגילה. בפרסומים אחרים כתוב ‘לשעבר ליסינג מימוני’. הכוונה הנכונה של מונח זה היא לקחת מכונית, להשתמש בה שלוש שנים, להחזיר אותה ולקחת מכונית חדשה אחרת במידת הצורך”.

“בעסקה כזו, האדם הפרטי יודע שמכונית היא לא רכוש רגיל – מדובר ברכוש שמתכלה, על אף שזו השקעה שנחשבת גדולה לאנשים רבים. לכן, ליסינג פרטי מתאים לאלו שרוצים מכונית חדשה, לשלם תשלומים חודשיים שערכם לא יותר מגובה ירידת הערך של הרכב ולהחזיר בתום שלוש שנים”, המשיך הורוביץ, וסיים בקריאה למקבלי ההחלטות: “מישהו צריך לעשות סדר בעניין הזה”.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

5 תגובות

Join the conversation and post a comment.

 1. עינב

  ראיון מעניין וממצה.

 2. אלמוג

  ראיון מעולה !!!תודה על ההסבר הממצא.

 3. גלעד

  חבל שרק עכשיו מיצית את הנושא. אני מצוי בעסקה שבה שילמתי מקדמה גבוהה, תשלומים נמוכים ובסוף אני מחוייב לרכוש.
  מכרו לי את העסקה כ”ליסינג פרטי”, ועכשיו אני ודע שמודבר למעשה בהלוואה. רימו אותי !

 4. אפרת

  ראיןו מצויין !

  מאחר ואצלנו משלמים בחברה גם את שווי השימוש וגם את עלות הליסינג, אפנה אליך את מנהלת משאבי האנוש ביחד עם מנהל הכספים על מנת לעזור ולהכין תוכנית החלפת הליסינג התפעולי אצל אלה שנוסעים ק”מ נמוך, בליסינג פרטי כפי שציינת.
  נראה לי כי זוהי החלופה הכי טובה.
  תודה,

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים