אתר הבית

עליית מחירי כלי הרכב ובהתאמה מחירי הליסינג – 2019

פורסם ע"י ב ינו 20, 2019 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב ינו 20, 2019 בקטגוריה בלוג


בהמשך למאמר שפרסמתי לאחרונה על הצפי לעליית מחירי כלי הרכב, מתברר כי העלייה בחודש ינואר היתה שולית, וכי עלייה משמעותית יותר צפויה בחודש אפריל.

לאחרונה, עיתון ידיעות אחרונות פרסם כתבה בה הכותרת שזעקה היתה “האוצר שוב פוגע במעמד הביניים ושומר על העשירים”. במאמר זה כותב אודי עציון, כי בעקבות פרסום נוסחה חדשה, עיקר הייקור, יהיה בקרב המכוניות הקטנות, שמחירן יעלה בכ- 10%, וכן ברכבי דיזל, וכלי הרכב ההיברידיים המיועדים למנהלים כגון יונדאי סונטה ההיברידית,, קאמרי, וקיה אופטימה. כלי הרכב אלה, המיועדים למנהלים, יאבדו את הטבת מס הקנייה ולכן יתייקרו בעשרות אלפי ₪.

לעומת זאת, כלי הרכב היקרים מסוג פורש, מרצדס, יגואר וב.אם. וו לא יתייקרו כלל. הפגיע אם כך, תהיה גם במכוניות המנהלים ההיברידיות, אבל, וזה הטעם לפגם, גם בכלי הרכב הקטנים והזולים.

 

 

בכותרת המצולמת נאמר כי “המדינה שוב חולבת את הנהגים”, ואכן כך זה מורגש. המדינה זקוקה לעוד מיסים והפחתת ההקלות על כלי רכב שאינם מזהמים בהחלט לעזור בכך. זה עצוב ומרגיז, בעיקר נוכח העובדה, שמצב זה עתיד להתרחש מספר ימים לפני הבחירות, ואני לא בטוח שכולם מפנימים “חליבה” זו.

גם עיתון גלובס, במאמר פרי עיטו של מר דובי בן גדליהו, פירסם על עדכון “המס הירוק”, אך לא פירט מה תהיה ההשפעה על סוגי כלי הרכב.

 

 

ומה עם פעילות הליסינג ?

מאחר ויש עוד קצת זמן עד אפריל, נראה כי חברות רבות בעלות ציי רכב, ינסו לבקש לבצע עסקאות דווקא לאותם כלי רכב שמחירם צפוי לעלות. הצפי הוא שחברות הליסינג יעלו, בעקבות העלאת מחיר כלי הרכב, גם את מחיר הליסינג בהתאמה.

חברות הליסינג יבקשו להזמין כמה שיותר כלי רכב כאלה לפני מועד העלאת מחירם, ובהתאם לכך, עיקר הרווח שלהן יהיה גם במייר הליסינג הגבוה יותר שיבקשו לאחר ביצוע המהלך,  וגם בהעלאת המחיר של כלי הרכב המשומשים המצויים בידיהם. בנוסף, אין ספק שחברות אלו יעלו את מחירי הליסינג לגבי אותם כלי רכב שמחירם התייקר.

השאלה הגדולה היא, כיצד ציי הרכב יכולים להתמודד עם זה, ועל כך יש לי תשובה: במכרזי הליסינג אותם אני עורך, יש התאמה חלקית בלבד לעליית מחיר המחירון.

לעומת זאת שווי השימוש, למרות שבשלב זה אין תוכניות לשנותו, יעלה אף הוא, הואיל וגם מחיר המחירון של כלי הרכב לצורך חישוב שווי השימוש יעלה. לאוצר יש נוסחה לפיה התייקרות של כלי רכב, תשפיע גם על אלה שביצעו עסקה לגבי אותו כלי רכב שמחירו היה מופחת.

לכן, כל מי שזקוק לכלי רכב מהסוגים שמחירם צפוי לעלות, טוב יעשה אם יזדרז.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. שרון

    איפה אפשר לראות כמה יעלו כלי רכב לפי מותגים?

  2. arbel.yehu@yahoo.com

    תודה רבה, בכמה המחירים יעלו בליסינג? יהיו גם עליות בהשכרה?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים