אתר הבית

סקירת מצבם של כלי הרכב החשמליים

פורסם ע"י ב יול 16, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב יול 16, 2020 בקטגוריה בלוג


טסלה

רכבי טסלה

כלי הרכב החשמליים ידועים לא רק כבלתי מזהמים, אלא גם חסכוניים מאוד עבור בעל הרכב. אצלנו בישראל אין הטבות מיוחדות המעודדות מעבר לרכבים חשמליים, למעט אלף שקלים הנחה בשווי השימוש. מאחר וכלי הרכב החשמליים יקרים יותר בצורה ניכרת, ההנחה הזאת אינה תמריץ מספק על מנת להביא למעבר לרכבים חשמליים נכון להיום.

טסלה

חברה זו מייצרת כבר כמה שנים כלי רכב חשמליים. הסיבה לכך שאני מזכיר אותה היא כי לאחרונה חל שינוי מהותי בחברה זו וערכה עלה באופן ניכר. להערכתי, עלייה זו מבטאת את תחושותיו של הציבור, לפיהן קרובה העת למעבר לכלי הרכב חשמליים. העלייה היא אסטרונומית: במרץ נמכרה מנייה של טסלה לפי שווי של 361 דולרים למנייה. נכון לאתמול, מנייה של טסלה שווה 1,546 דולרים, יותר מפי ארבעה (מה שאומר שלפי שווי המניות הנוכחי, החברה שווה יותר מ-286 מיליארד דולרים!). למרות שווייה הניכר, טסלה מוכרת כמות זעומה של כלי רכב (פחות מ-90,000 בחציון הראשון של השנה), ביחס לחברות הרכב הגדולות. עם זאת, ערכה גבוה בהרבה מאותן חברות. ייתכן והבעיה טמונה בכך שחברה זו מוכרת לבעלי המעמד הגבוה, בגלל מחיריהן של כלי רכב מתוצרתה.

אירופה

באירופה מאוד מעודדים שימוש בכלי רכב חשמליים: רק לאחרונה התפרסם כי חלק מהמדינות מסבסדות רכישות של כלי רכב חשמלים. סבסוד זה בא לידי ביטוי בעיקר עת מבצעים עסקת ליסינג על כלי רכב חשמליים. באירופה, כמו בישראל, מדברים על כך שהחל מ-2030 הנסיעות, יותרו רק לכלי רכב חשמליים (וייתכן שגם היברידיים). אצלנו אמנם כבר ישנם כיום מספר דגמים של כלי רכב חשמליים, אבל כאמור, בגלל מחירן הגבוה הביקוש איננו גדול.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים