אתר הבית

סוגיית פורד פוקוס – פיצוי חלקי וציני ללקוחות

פורסם ע"י ב ינו 24, 2017 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב ינו 24, 2017 בקטגוריה בלוג


לפני כשנתיים נכתב בבלוג על התקלות ברכבים מסוג פורד פוקוס, תחת הכותרת “תקלות חוזרות ונשנות בכלי הרכב: לקוחות הליסינג כבני ערובה”  , שם נכתב על מצבם הלא הוגן של משתמשי פורד פוקוס אשר סובלים מתקלות חוזרות ונשנות במנוע ובגיר. היום פורסם במוסף “ממון” של ידיעות אחרונות כי בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה בנושא, צפויה פשרה של הענקת פיצוי חלקי לבעלי הרכבים.

התקלות

2107-main

הפורד פוקוס ששווק בארץ מאז 2012, התגלה כרכב בעייתי ביותר. כדי לטפל בבעיה יש לבצע “ריקול”, אך משרד התחבורה הניח לנושא והותיר את הטיפול ברצונו הטוב של יבואן הרכב.
מאחר ועיקר המכירות של כלי רכב זה בוצעו לחברות הליסינג, הרי שהסבל בא לידי ביטוי אצל הלקוחות שרכשו את כלי הרכב האלה. עשרות לקוחות מביעים את סבלם הרב בעת השימוש בפורד פוקוס, מאז שנתגלו התקלות לפני מספר שנים.

לאחרונה טיפלתי באחד מלקוחותיי, אשר מנוסה בשימוש בכלי הרכב האלה ונוהג עליהם המון שנים, שביקש להתייעץ עמי כיצד להיפתר מעסקה זו. מאחר וכלי רכב אלה בפועל היו מושבתים רוב הזמן, הפיתרון עבורו היה פשוט והוחלט על הפסקה מוקדמת והחלפת הפוקוסים בכלי רכב אחרים.

הפיצוי

הפיצוי עליו הוחלט בעקבות התביעה הייצוגית, הינו זניח ולא מספקת את הדעת. הוחלט כי מאחר ורוב כלי הרכב שווקו לחברות הליסינג, יפוצו חברות אלה בסכום של 1,200 ש”ח ומשתמש הליסינג, דהיינו הלקוח, יקבל פיצוי של 200 ש”ח בלבד.

הפתרון לטווח ארוך

משתמשי הליסינג צריכים להבין שמדובר במעידה שמתרחשת לעיתים תכופות, שכן זו אינה הפעם הראשונה שמשתמשי הליסינג, הסובלים בפועל משימוש ברכב תקול, מקבלים פיצוי זניח לעומת חברות הליסינג.

מאחר ואני בעל ניסיון של שנים רבות, ונתקלתי במקרים כאלה מספר פעמים, גיבשתי במסגרת מכרזי הליסינג, אותם אני עורך, התניה לפיה כלי רכב מסוג זה יוחלף ללא שיהוי ע”י חברת הליסינג בכלי רכב אחר.  אין ספק שבעלי ציי רכב חייבים לזכור שתקלות כאלה קורות מפעם לפעם, וטוב יעשו אם יהיו מחויבים ללקוחותיהם ויפצו אותם ברכב אחר חסר תקלות, וכך יקבלו לקוחות מרוצים. 

מוסף ממון

לכתבה המלאה ב”ידיעות אחרונות” לחצו כאן

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים