אתר הבית

מי אחראי במקרה של תאונה – הנהג או חברת ההשכרה? אבי הורוביץ מנתח ל”כאן”

פורסם ע"י ב יול 3, 2017 בקטגוריה אזכורים בתקשורת, בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב יול 3, 2017 בקטגוריה אזכורים בתקשורת, בלוג


לנהגים רבים, השוכרים כלי רכב מחברת השכרה, לא תמיד ברור נושא הביטוח. מה קורה במקרה של תאונה – האם הנהג אחראי או שמא חברת ההשכרה היא זו שצריכה לשאת בנזק?

מסתבר שהנושא לא ברור לנהגים רבים. יועץ הליסינג אבי הורוביץ דיבר על הנושא בתכניתה של פאר לי שחר ב”כאן”.

china-1952726_640

“העניין התעורר לא מזמן”, אמר אבי הורוביץ. “לפני פחות משנה היה פסק דין מהפכני בירושלים בתחום של השכרת רכב. בית המשפט פסק שהנהג שגרם את הנזק הוא זה שאחראי על הנזק ולא חברת ההשכרה. בעקבות כך, ככל הנראה, ועדת הכספים בראשות איתן כבל מנסה להפוך לחקיקה את החובה לבטח בביטוח צד ג’ את כלי הרכב. חברות הליסינג וההשכרה הגדולות לא עושות ביטוח בחברות ביטוח אלא ביטוח עצמי”.

הורוביץ הוסיף כי “יו”ר ועדת הכלכלה ניסה לשנות את החוק אבל למעשה יש פתרון קל מאוד – התערבות של המפקח על התעבורה. הוא חלק ממשרד התחבורה. יש סעיף המאפשר למפקח על התעבורה לקבוע כללי ביטוח שיחייבו את חברות ההשכרה והליסינג. בפועל, אין פיקוח על חברות ההשכרה והליסינג בתחום הביטוח וזה יוצר בעיה, ובגלל זה העניין פרוץ”.

הורוביץ סיכם: “צריך שהמפקח על הביטוח יחליט חד משמעית שגם מי שעושה ביטוח עצמי מחויב על פי הוראות הפוליסה התקנית כמו למשל לוח זמנים ברור מראש ומה התנאים שצריך לשלם”.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

פוסטים אחרונים מאבי הורוביץ יועץ ליסינג (צפה בהכל)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים