אתר הבית

מיצובישי ספייס סטאר – מיני בינונית ואפרורית

פורסם ע"י ב פבר 4, 2015 בקטגוריה סקירת מבחני דרך | 0 תגובות

פורסם ע"י ב פבר 4, 2015 בקטגוריה סקירת מבחני דרך


מכוניות המיני הפכו בשנים האחרונות לנפוצות במיוחד מכיוון שהן מתאימות למשפחות קטנות ולבודדים, הן אינן גדולות, זולות בהשוואה לדגמים רגילים ומעל לכל – הן חסכוניות בדלק. מיצובישי ספייס סטאר שהושקה ב-2011 היא מכונית סופר-מיני שכזו. לאחרונה היא עברה עדכון על ידי היצרנית ששדרגה את רמת האבזור בה. עם זאת, עושה רושם שהשדרוג אינו מצליח להוות תחליף לבינוניות של דגם זה.

תא הנוסעים וחוויית הנסיעה

מיצובישי ספייס סטאר (אתר היבואנית)

מיצובישי ספייס סטאר (אתר היבואנית)

אמנם מחירה של הספייס סטאר אינו גבוה במיוחד, אבל נראה כי בעיצוב הפנים של הרכב לא הושקעו הרבה משאבים. החומרים שמהם עשוי תא הנוסעים נוקשים ופשוטים מאוד, המתגים אינם במיקומים נוחים והנדסת האנוש לוקה בחסר, כך נכתב בביקורת באתר ynet. נהיגה ברכב זה עלולה להיות לא נוחה במיוחד עבור נהגים מסוימים, שכן ההגה לא מתכוונן למרחק. תקרת הרכב נמוכה יחסית ולכן הדבר עלול להוות בעיה לנוסעים נמוכים.

מבחינת נהיגה על הספייס סטאר, מדובר גם כן בחוויה הלוקה בחסר: הרכב לא סופג מהמורות בצורה טובה ואינו משתלב היטב בתנאי נסיעה בתוך העיר. בכבישים בינעירוניים נוחות הנסיעה משתפרת, אך בידוד הרעשים לוקה בחסר אף הוא. בנוסף, תא המטען ממוצע, אבל לא נוח לשימוש.

מראה חיצוני

על פי “אוטו”, לא מדובר במראה המהווה מציאה גדולה ומדובר בכלי רכב לא מרשים. חרטום הרכב מחודד ועשוי להרשים, אך מראה הרכב לאורכו הוגדר “סתמי” ומשמים. בשורה התחתונה, מדובר בעיצוב מיושן שלא מזכיר את מכוניות המיני האחרות המתחרות עם הספייס סטאר באותה קטגוריה.

מנוע ונתונים טכניים

ברכב מנוע 1.2 ליטר עם שלושה צילינדרים, 80 כוחות סוס ו-10.8 קילוגרם-מטר, ב-4,000 סיבובים לדקה. תיבת ההילוכים הרציפה שבה מאובזר הרכב, עולה לסל”ד גבוה והתוצאה היא מנוע רועש. צריכת הדלק על פי הנתונים שסיפקה היצרנית – 23.2 ק”מ לליטר.

מחירה של הספייס סטאר הוא 80 אלף ש”ח ונראה שמחיר זה הוא בעיקר עבור האבזור, שכאמור לא מצליח למלא את מקומם של הנתונים הטכניים הלוקים בחסר.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

פוסטים אחרונים מאבי הורוביץ יועץ ליסינג (צפה בהכל)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים