אתר הבית

מיצובישי אטראז’: בצה”ל כנראה בחרו נכון

פורסם ע"י ב יול 3, 2014 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך | 3 תגובות

פורסם ע"י ב יול 3, 2014 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך


מיצובישי אטראז’ הוא כלי רכב שעלה לכותרות לאחרונה, במבחני דרך שונים שבוצעו ואף במכרז הליסינג של צה”ל, שבו הוא זכה. אחד ממבחני הדרך פורסם ב”גלובס”. שם, נכתב כי התכנון המקורי של האטראז’ בכלל לא היה להיכנס לגוש באירופה, אלא למדינות העולם השלישי בתור רכב סופר מיני במחיר זול עם נפח מטען גדול.

מיצובישי אטראז' - נוחה וחסכונית

מיצובישי אטראז’ – נוחה וחסכונית

בזכות מכרז הליסינג של צה”ל שגרם לנו להתוודע אליה, הפכה האטראז’ למכונית מבוקשת ואטרקטיבית בישראל. הסיבה שבגינה בחר בה צה”ל היא הדרישות הטכניות הקיימות במכונית הזו (נרחיב על כך בהמשך), שמסתדרות היטב עם דרישות המכרז.

מראה חיצוני

הרכב המעניין נראה אולי כמו מכונית משפחתית רגילה, אך בפועל רוחבו צר יחסית בהשוואה למשפחתיות האחרות, הוא גבוה ובעל גלגלים קטנים. לגודלה הקטן זל האטראז’ ישנו גם יתרון – הקומפקטיות שלה מאפשרת לה להיכנס למקומות חניה רבים שכלי רכב אחרים לא היו יכולים לחשוב עליהם.

פנים הרכב

בכל הקשור לפנים הרכב, המצב בהחלט מעניין. האטראז’ אמנם מצוידת במושבים קטנים יחסית ובדלתות שאינן עבות בהשוואה לכלי רכב אחרים, אבל ניתן לומר שהחלל הפנימי נעשה לאחר מחשבה ותכנון, שכן גם מבוגרים יוכלו לשבת בנוח במושב האחורי. תא המטען של האטראז’ מרווח יחסית וכולל כ-450 ליטר. תא הנהג הוא נוח למדי בהשוואה למכוניות המיני: ניתן ליהנות ממסך מולטימדיה גדול הכולל פונקציות ואפשרויות רבות. לוח המחוונים אינו כולל תוספות מיותרות וכולל את הצרכים המינימליים.

תא המטען גדול מספיק

תא המטען גדול מספיק

מנוע ונתונים טכניים

מדובר במנוע שלושה צילינדרים בנפח 1.2 ליטר, 80 כוחות סוס ותיבת הילוכים אוטומטית. משקל הרכב הוא נמוך במיוחד – 900 ק”ג בלבד והמנוע מתמודד איתו ללא בעיות מיוחדות.

היתרונות הגדולים באמת – צריכת הדלק והמחיר

אחת הסיבות שבגללה בצה”ל התאהבו באטראז’ ובחרו בה במכרז, היא צריכת הדלק שלה. במקרים מסוימים, צריכת הדלק של הדגם החדש יכולה להגיע ל-21 קילומטרים לליטר אחד ואף יותר מכך. מחירו של רכב אוטומטי הוא כ-95 אלף ש”ח, בהחלט מחיר זול וסביר, בהתחשב בתמורה הנאה.

ההמלצה שלי למנהלי ציי רכב ולארגונים שמעוניינים לבצע עסקאות ליסינג, היא לשקול באופן חיובי את מיצובישי אטראז’ כאופציה. מלבד העובדה שמדובר בכלי רכב שמחירו אינו בשמיים, צריכת הדלק שלו מהווה שיקול מכריע שיבוא לידי ביטוי בתקופת השימוש בו.

צפו: מבחן דרכים לאטראז’

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

פוסטים אחרונים מאבי הורוביץ יועץ ליסינג (צפה בהכל)

3 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. דודו

    אני מנהל רכש בחברה ונראה לי ששווה מאוד להשקיע מחשבה ברכב הזה. נראה לי נוח ושימושי, ובעיקר תחשבו על החסכון!!

  2. יהודה אטיאס

    עושה רושם שכדאי מאוד לשקול את המכונית הזו. זו לא הפעם הראשונה שאני שומע עליה דברים טובים.

  3. אילון

    המכונית ברשותי חצי שנה, היא גדולה בפנים, תא מטען גדול מאד, מאובזרת מאד, חסכונית, מושכת היטב. אנחנו מאד נהנים ממנה. אפשר להגיע אתה לכל מקום בקלות במהירות ובחסכון כספי רב.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים