אתר הבית

מחיר הדלק יורד ל- 5.78 ש”ח – ומה עומד בפתח השנה החדשה?

פורסם ע"י ב ינו 3, 2016 בקטגוריה בלוג | 4 תגובות

פורסם ע"י ב ינו 3, 2016 בקטגוריה בלוג


לפני כשנה הסברתי כי מחיר הדלק בצניחה, אך רק בישראל הירידה מתונה. בפועל, המצב הקיים עגום למדי, בעיקר נוכח העתיד הלא זוהר של מחירי הדלק אצלנו.

העיתונאי הלל קורן כתב לאחרונה כי עלויות המיסים הנן 67% מהמחיר הכולל וזהו בהחלט מצב בלתי נסבל. להלן הסבר קצת יותר מפורט לגבי התחזית לשנת 2016.

מחיר הדלק: הרכב המיסוי על הדלק

מחיר הדלק מצוי בהליך ירידה. מחירו בחודשים האחרונים צונח, כמנהגו לאחרונה:

3012-1

בתחילת השנה הסברתי כי מחירו גבוה ביחס לכל המדינות בעולם המודרני. הסיבה העיקרית נעוצה בגובה המס הגורם לכך שבפועל מחירו יציב יחסית. ואכן, 67% ממחיר הדלק, הנו מיסים. היקף כה גדול של מיסים הוא שערורייתי, אך הוא זה המייצב את מחיר הדלק בארץ, ומונע את ירידתו כפי שקורה בכל מקום בעולם.

3012-2

הכנסות המדינה

3012-mainהכנסות המדינה לשנת 2014 הסתכמו ב- 254 מיליארד ש”ח, מתוכם, 17.4 מיליארד ש”ח, כלומר 6.8%, הם ממס הבלו על מחירי הדלק. והנה, מתברר כי הכלכלן הראשי של משרד האוצר מבקש אף להגדיל את הבלו בהיקף של עוד 3 מיליארד, קרי, בעוד כ- 18%!!!

אין כל ספק כי כל עוד גובה המס הקיים יוותר גבוה, לא נצליח ליהנות מירידת מחירו בעולם. המצב בהחלט יוחמר אם תתקבלנה הצעותיו של הכלכלן הראשי של בנק ישראל. מעניין מה תהיה תגובת הנהגים בישראל.

חיסכון בצריכת הדלק

בהיעדר מחיר נמוך לליטר דלק, ציי הרכב נאלצים לשקול מהן הדרכים לחסכון בעלויות צריכת הדלק, אבל אין כל ספק שהדרך היא בדיקת העלות מול התועלת.

במסגרת מכרזי הליסינג אותם אני עורך, העלות לכלי הרכב החסכוניים מתבררת לאשורה בהבדלים די משמעותיים מול הצעות רגילות של חברות הליסינג.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

4 תגובות

Join the conversation and post a comment.

 1. אריאל

  אני חושב שבעוד 10 שנים נביט במאמר הזה של אבי הורוביץ וניזכר בתקופה שבה השתמשנו בבנזין לתדלק את המכוניות שלנו. מאמין שזה לא יימשך עוד הרבה זמן.

 2. קובי קושניר

  אוי ואבוי אם ימשיכו להעלות את מרכיב המס. אנחנו שומעים שחבית נפט נמכרת בפחות ובפחות כסף וזה בכלל לא מזיז את המחירים פה

 3. גבי נויהאוזר

  רק מילה אחת שערוריה. לא רק המיסוי הגבוה אלא התשתיות הלא מספיקות
  שגורמות לפקקים אין סופיים שגורמות לצריכת דלק מופרזת מגדילות את הכנסות
  המדינה ממיסוי-קוראים לזה ” מעגל נפסד”. האם רק אני חושב על קונספרציה-שלאף
  אחד בשלטון אין רצון לפעול לתיקון המצב?

 4. יוני

  כאשר מחיר דלק יורד הצרכן יותר מרוצה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים