אתר הבית

מחירי כלי הרכב בעקבות עליית שער הין היפני

פורסם ע"י ב יול 6, 2016 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב יול 6, 2016 בקטגוריה בלוג


החלטת אנגליה על עזיבת השוק האירופי, העלתה ספקות רבים בעניין מחירי כלי הרכב, לאור מעמדה החזק של אנגליה בענף. יחד עם זאת, הסיבה היחידה בגינה מחירי כלי הרכב עומדים לעלות בקרוב, נובעת מהתחזקות הין היפני. העלאת המחירים של טויוטה היא סימן הדרך לקראת חודש ינואר 2017, המועד שבו רשות המיסים עומדת לעדכן את אופן חישוב ההטבות בגין כלי הרכב המזהמים.

עליית שער הין היפני

0607-1

בשנה האחרונה בוצע פיחות בשעה הין היפני בגובה של למעלה מ-23%, ומתחילת השנה בגובה של 18%!

עליות מחירים של כלי הרכב היפניים

בשלב זה, רק טויוטה דיווחה על העלאת מחירים חלקית, וממש בימים אלו צפויה להשלים את הודעתה כאשר תדווח על עליית מחירי הטויוטה קורולה. לאחר שטויוטה תעשה זאת, אני מניח שגם יתר היבואנים, המייבאים כלי רכב מיפן, יעלו את מחיריהם. בין היבואנים ניתן למצוא את מאזדה, מיצובישי והונדה.

0607-2

ההשפעה על מחירי הליסינג

0607-3מטבע הדברים, עליית מחירים גורמת במקביל להעלאת מחירי הליסינג. יחד עם זאת, כפי שכבר ציינתי, עקב רווחיות צנומה של הענף כולו, ייתכן ובהחלט נוכל לצפות לקפיצה מהירה מחירי הליסינג. חברות הליסינג ינסו לנצל תהליך זה, ואם יפעלו נכון, יעלו את מחירי הליסינג קצת יותר מהשיעור הקשור ישירות לעליית מחיר המחירון של כלי הרכב.

מבלי להפחית בחשיבות האמור כאן, נוצר כאן מצב לא נוח, לפיו בעוד שעליית שער הין מסתכמת ב-18% מתחילת שנה זו, העלייה תהיה צנועה בהרבה. כלומר, היבואנים יספגו חלק מההתייקרות, ולכן, בהחלט עלול להגיע מצב שבו היבואנים יעניקו לחברות הליסינג הנחות נמוכות יותר מאלה הקיימות עד כה. אם כך יהיה, האצת העלייה תהיה כפולה ומכופלת!

כיצד להימנע מעליית מחירי הליסינג הצפויה?

במסגרת מכרזי הליסינג אותם אני וצוות משרדי עורכים, אנו משתדלים להציב תנאים המאפשרים לחברות הליסינג להעלות מחירים רק באופן חלקי. אין הכוונה למנוע מחברות הליסינג להרוויח. יחד עם זאת, התנאים אינם מאפשרים הרחבת מרווחיהן באופן בלתי מבוקר.

טוב יעשו מנהלי ציי הרכב, אם יבחנו היטב כיצד ניתן לנקוט צעדים, על מנת שמחד גיסא שלא יאפשרו העלאת מחירי הליסינג באופן בלתי מבוקר, ומאידך גיסא, עדיין יאפשרו לחברות הליסינג לשמור על מרווחים סבירים.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. יעקב תבורי

    העלייה במחירים תהיה בניגוד מוחלט להבטחות שר האוצר

  2. גבי נויהאוזר

    השאלה שנשארת פתוחה –האם מנהלי צי הרכב אכן בודקים את הנושאים הללו לעומק כפי שאתה עושה או שזה פחות מעניין אותם ?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים