אתר הבית

מה התחדש עם מצלמות המהירות?

פורסם ע"י ב אוק 17, 2018 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב אוק 17, 2018 בקטגוריה בלוג


לפני מספר חודשים הועלתה למודעות הציבורית, בעיית מצלמות המהירות בישראל. נושא זה, זכה בסיקורים נרחבים בערוצי התקשורת, דיונים אודות מחקרים שנעשו, ועל התקינות והאמינות של מצלמות המהירות באופן כללי. הבעיה הייתה מבוססת על הטענה שהמצלמות אינן אמינות. כתבתי על כך בהרחבה.

ואכן, בית המשפט זיכה נהגים מעבירות תנועה לאחר שצולמו ע”י מצלמות המהירות. בנוסף, גם הפרקליטות סברה שיש בעיה עם מצלמות אלה. בימים אלה הובהר כי למרות חוות הדעת של מכון התקנים, שהתבררה כלא אמינה, הטכניון לפי המשטרה, ערך בדיקות והמצלמות נמצאו תקינות.

לפני מספר ימים פירסם העיתונאי תומר הדר בכלכליסט כי “מצלמות המהירות חוזרות לפעול“. לא עברו מספר ימים והסאגה, כך מתברר, ממשיכה. בבית המשפט המחוזי בלוד קבעו שוב כי מצלמות המהירות אינן אמינות. לדעתי מן הראוי היה שמשטרת ישראל, תערער על החלטות בית המשפט, זה במידה ואכן יש בידיה ממצאים חד משמעיים מהטכניון כפי שהיא.

יחד עם זאת, אני לא משוכנע כדברי עו”ד הפועלים בתחום, כי אכן בתי המשפט יאמצו החלטה שהיא אחידה. לפי עורכי הדין הפועלים בתחום, עד שהנושא יובהר לכלל הציבור, המשטרה מנסה לנצל את המצב ולגרום לנהגים לשלם על קנסות שקבלו. בכל מקרה, בין אם המצלמות ימצאו תקינות ובין אם לא, רצוי שלא לנסוע מעבר למהירות המותרת.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים