אתר הבית

מהי מכונית המיני (והסופר מיני) הטובה ביותר?

פורסם ע"י ב אפר 19, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב אפר 19, 2020 בקטגוריה בלוג


לאחרונה פרסמו בכלכליסט אודי עציון, ניר בן זקן ונועם ריין מבחן השוואתי לגבי 3 כלי רכב: יונדאי I10, קיה פיקאנטו ומיצובישי ספייס סטאר. להערכתי  הם לא התייחסו דווקא ל-3 כלי הרכב המעניינים ביותר בקטגוריה הזאת: שברולט ספארק, טויוטה יאריס והונדה ג’אז. להלן נתוני ההשוואה:טבלה להשוואה

אחת הסיבות שבסקירה לא נלקחו בחשבון 3 כלי הרכב האחרונים היא כי הם נחשבים לסופר מיני ומחירם של השניים גבוה יותר. יחד עם זאת, הסקירה טובה ויעילה לגבי 3 כלי הרכב הראשונים. השניים הנוספים מעניינים רק את אלה המבקשים רכב קצת ותר גדול, ואת ההיברידית (הטויוטה יאריס), כדאי לעשות שימוש בקרב אלה הנוסעים נסועה גבוהה.

טויוטה יאריס

טויוטה יאריס. צילום באדיבות Toyota Motor Europe

בסקירה בכלכליסט, סקרו כל רכב בנפרד וציינו את עצוב תאי הנוסעים, ביצועים ותיבות ההילוכים ונוחות הנהיגה. מניסיוני הרב אבהיר כי לאלו אשר הנוסעים נסועה גבוהה, עדיף להשתמש ברכב היברידי (למשל טויוטה יאריס), הדור הרביעי. מגאזין אוטו ביצע מבחן דרכים לרכב זה, ולדעתו מדובר בסופר מיני ״יעילה אך לא מרגשת”.

יונדאי I10

יונדאי I10

בסך הכל, הנתונים שכאן מדגישים את ההבדלים בין כלי הרכב וכל אחד צריך לבחון אותם ביחס לצרכיו. הטויוטה יאריס וההונדה ג’אז נחשבות לרכבים קצת יותר גדולים מסוג הסופר מיני, ומחיריהן בהתאם. ההונדה ג’אז בשלב זה עם מנוע רגיל, אבל בקרוב נקבל אותה היברידית. להלן מבחן דרכים שביצע העיתונאי רן סגל.

מיצובישי ספייס סטאר

מיצובישי ספייס סטאר. צילום: peterolthof

לסיכום, אני מציע לכל אחד לבחון את כל כלי רכב מסוג זה, אם אנו שוקלים רכישה של מיני או סופר מיני לעצמנו או לצי הרכב שלנו.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים