אתר הבית

מהו כלי הרכב האמין ביותר?

פורסם ע"י ב פבר 24, 2019 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב פבר 24, 2019 בקטגוריה בלוג


כשמבצעים עסקאות ליסינג, מרבית הצרכנים מחפשים את כלי הרכב הזול ביותר מבחינת עלות מול התועלת. חברות הליסינג מצידן, מתמחרות את כלי הרכב בין השאר, על פי הסיכוי לקבל מחיר טוב בעת מכירתן (בהשוואה למחיר הרכישה לאחר קבלת ההנחות), וכמובן בהתחשב בתחזית עלות התחזוקה.

לאחרונה נתקלתי בדוח סקר אמינות שנערך באנגליה ובוצע ע”י חברת JD Power UK Vehicle Dependabillity Survey:

מדוח זה עולה כי ממוצע התקלות הוא 128 לכל 100 כלי רכב.

אמינות הדוח

במידה והדוח הוא מהימן, נשאלת השאלה – האם הוא מנבא טוב את מה שקורה בישראל. בהעדר נתונים מקומיים, אין לנו אלא להסתמך על נתוני חברות הליסינג, המנהלות עשרות אלפי כלי רכב.

ראשית, הדוח של אנגליה נערך בתנאי מזג אוויר השונים מאלה השוררים אצלנו, וכמובן בתנאי תשתיות השונות באופן מהותי מאלה המצויים בישראל. לתנאי מזג האוויר, יש ככל הנראה משמעות רבה בהתנהגות כלי הרכב ורמת השימור והתקינות. מעבר לכך, יש חשיבות רבה לכמות הנסיעה של כלי הרכב. ככל שכלי הרכב נוסע יותר כך מתרבות התקלות.

להערכתי, מניסונן של חברות הליסינג כאמור, הדוח הבריטי איננו משקף באופן מדויק את המצב האמיתי בקרב ציי הרכב. מעבר לנושא התקלות, יש חשיבות גם להתנהגות הצרכנים בעת רכישת כלי הרכב המשומשים, ומתוך כך ניתן ללמוד על איכות כלי הרכב.

מסקנות הדוח

בדוח עולה כי יונדאי נמצאת במקום הראשון מדירוג המכוניות הדורשות את מספר התיקונים המועט ביותר, ואחריה סוזוקי וקיה. סקודה מצויה במקום הרביעי וטויוטה במקום התשיעי. דווקא מותג נחשב כמו ב.אם.וו נמצא במקום האחרון לפי הדוח, עם הכי הרבה תקלות.

לכאורה, נתונים אלה היו אמורים להצביע על כך שאמינות אותם מותגי כלי הרכב המצויינים ברשימה, תהיה כזו שנהגים, לפחות באנגליה, ימשיכו לרכוש כלי רכב אלה. יחד עם זאת, מתוך המחקר עולה כי רק 37% אמרו שימשיכו לעשות שימוש בכלי רכב אלה באופן וודאי. כלומר, רק כשליש מהצרכנים. יחד עם זאת, מתברר כי הסקר נערך בקרב ר14 אלף רוכשי מכוניות בלבד, משנת 2005 ועד 2017.

ההתנהלות בארץ

כאמור, אם ניקח בחשבון את אותן חברות הליסינג הגדולות שאינן משתייכות ליבואני הרכב, נבחין כי יונדאי, קיה, טויוטה וסקודה מככבים מזה זמן רב, בקרב ציי הרכב, והמסקנה הנובעת מכך היא כי להערכת החברות גם האמינות שלהן, וגם מחירי התחזוקה, יהיו כדאיים לעשות בהם שימוש.

ייתכן והפופולריות של כלי הרכב הנ”ל בארץ, נובעת גם ובעיקר ממחיר הליסינג המודבק להן. מחיר הליסינג, כאמור מסמן גם על אמינות הרכב ולכן אני סבור שאצלנו הדוח, אם היה נערך, היה מציג תמונה שונה לחלוטין.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. יואב

    אילו רכבים אמינים לדעתך מהרשימה?

  2. תומר

    מצד אחד הנסיעות בארץ קצרות יחסית אבל גם חום משפיע על מצב הרכבים, לא?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים