אתר הבית

מבחן דרכים לסקודה סקאלה

פורסם ע"י ב נוב 14, 2019 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב נוב 14, 2019 בקטגוריה בלוג


(צילום: Vauxford)

לאחרונה התבשרנו על יבוא של כלי רכב חדש מבית סקודה, המכונה סקאלה (Scala). רכב זה בא יחליף את הסקודה ראפיד, כאשר עלותו נמוכה יותר. יחד עם זאת, בליסינג מחירו דומה מאוד לכלי הרכב ההיברידיים המשפחתיים.

להלן נתונים השוואתיים:

השוואה בין הסקודה ראפיד לסקודה סקאלה

נתונים

ראפיד סקאלה

אורך

448 436

רוחב

170

179

גובה

146

147

צריכת הדלק ממוצעת

21.7

20

 

סקאלה

מטבלה זו אנו למדים כי האורך של הסקאלה קטן יותר מזה של הראפיד היוצאת. מאידך, הרוחב בסקאלה גדול יותר. גם צריכת הדלק הסקאלה גבוהה יותר  שזו של הראפיד, אבל עדיין מדובר בכלי רכב חסכוני.

לצורך הפשטות להלן מבחן דרכים שנערך ע”י יואל פרלמן ופורסם במגאזין אוטו: הסקודה סקאלה.

הליסינג

כמו כל כלי רכב חדש הנכנס לשוק, בתחילת דרכו מחירו גבוה מאוד. כיום מחירה של הסקאלה דומה לזה של הטויוטה קורולה ושל היונדאי איוניק: שני כלי רכב היברידיים, גדולים יותר, נוחים יותר וחסכוניים יותר.

למרות שמחיר רכב זה נמוך בלפחות 20 אלף ₪ משני כלי רכב אלה, כמקובל, מחירו גבוה בתחילת הדרך, ואני משוכנע שמחיר הליסינג ישתפר עם הזמן ויהיה נמוך בכמה מאות ש”ח מול 2 כלי הרכב ההיברידיים המצויינים.

לסיכום, כלי רכב זה נחשב לסופר מיני והוא אחד היחידים הקיימים בשוק. הוא חסכוני יחסית למנועי בנזין, ונוח בעיקר ביחס למחירו. אני סבור שחלק מציי הרכב יעשו שימוש בכלי רכב זה, ובלבד שמחיר הליסינג יפחת.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים