אתר הבית

מבחן דרכים – יונדאי איוניק

פורסם ע"י ב ינו 11, 2017 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך | 1 comment

פורסם ע"י ב ינו 11, 2017 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך


המותג הקוריאני יונדאי מחדש עם רכב היברידי, חסכוני ובטיחותי יותר מתמיד. העיצוב המעט נאיבי מסתיר מאחוריו הנדסת רכב עתידנית, שימושיות משפחתית מרשימה וחיסכון בדלק באופן מובהק. יונדאי איוניק עולה על הכביש – ואנחנו ביחד איתה.

הצורה החיצונית

איוניק מתאפיינת בעיצוב פשוט בצורה מושלמת. היא בעלת חמש דלתות, ומתפקדת כרכב משפחתי נוח ומרווח. גם עיצוב תא הנוסעים הוא בעל מראה קלאסי. מערך הפיקוד תקני למדי עם מערך מתגים ידידותי וקל לתפעול, ומערכת מולטימדיה משוכללת עם תצוגה חדה. גם תא המטען ענק (550 ליטר) והדלת האחורית שימושית מאוד לאכסון ושינוע מטענים חורגים.

ביצועים ובטיחות

יונדאי איוניק לוקחת את תחום הבטיחות צעד אחד קדימה: לאיוניק בלימה אוטונומית (כולל זיהוי הולכי רגל), ניטור שטחים מתים, התרעה על סטייה מהנתיב כולל תיקון ובקרת שיוט אדפטיבית. בנוסף, הרכב עצמו מפגין אחיזת הגה גבוהה ויכולת טובה.


צריכת דלק 

ysvjkchui9ldb7xzbwdo

אי אפשר להתעלם מצריכת הדלק ביונדאי איוניק. מערכת ההנעה ההיברידית שלה מביאה אותה לצריכת דלק של כ-30 ק”מ לליטר וטווח נסיעה של מעל 700 ק”מ למיכל והיא נחשבת היום למשפחתית החסכונית ביותר שנמכרת כיום בישראל. נתון זה הוא חשוב ביותר, שכן לפני רכישת רכב רצוי ומומלץ לבדוק עלות מול תועלת בכל הקשור לצריכת דלק.

היברידית ותורמת לסביבה של כולנו

השילוב ביונדאי איוניק בין המנוע החשמלי ומנוע הבנזין כמעט בלתי מורגש. המנוע החשמלי מעניק הרבה מומנט בסל”ד נמוך ודוחף את הרכב קדימה בקצב מרשים, במיוחד כשתיבת ההילוכים נמצאת על מצב ספורטיבי. ההיברידיות של יונדאי איוניק מזניקה אותה להיות רכב השומרת על איכות הסביבה, ומקדמת אוויר נקי ללא חלקיקים מזהמים הנפלטים לרוב מרכבים עם מנוע דיזל.

מחיר והשתלבות בצי הרכב 

בגרסת הבסיס יונדאי איוניק עולה 136 אלף שקלים. גרסת ה”סופרים” מעלה את המחיר ל-140 אלף שקלים בתוספת כמה אביזרים נוספים. מחיר זה מציב את איוניק לאחד מכלי הרכב המובילים ביותר בציי הרכב הישראלים.

יש לציין כי הפערים בליסינג בין מכוניות היברידיות עלולים להגיע למאות שקלים בחודש. בביצוע מכרז בין ההצעות והחברות השונות, כפי שאני מבצע, ניתן להשיג חיסכון ניכר שיכול להגיע למאות שקלים בחודש, שהם אלפי שקלים, אם מביטים על תקופה של 3 שנים.

קראו את מבחן הדרך המלא בגלובס

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. אבירן

    מאיזה קילומרים כדאי לקחת כלי רכב זה ?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים