אתר הבית

מבחן דרך: קיה פורטה דיזל תצליח להשתלב בציי רכב?

פורסם ע"י ב אוג 15, 2016 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך | 2 תגובות

פורסם ע"י ב אוג 15, 2016 בקטגוריה בלוג, סקירת מבחני דרך


בימים האחרונים התבשרנו על המכונית הקוריאנית החדשה של קיה הממונעת בדיזל, שהגיעה לישראל. הכותרת הראשונה הייתה עת אלבר הודיעה כי משרד הביטחון ישלב רכבים אלו בקרב בעלי דרגות בכירים בצבא.

ההקשר בין בחירת הצבא ברכב היברידי מחד וברכב דיזל מאידך, עורר לא מעט תמיהה, שכן בדרך כלל הדיזל מוגדר כרכב “מזהם” לעומת הרכב ההיברידי שאיננו כזה, אך ייתכן שבסופו של דבר רכב הדיזל מפתיע גם ברמת הזיהום שלו, ובוודאי בתחום צריכת הדלק.

1508-1

רכב זול יחסית והשתלבותו מובטחת בציי הרכב

בניגוד לכל רכבי הדיזל הקיימים שעיקרם מקבוצת רנו והמיוצרים באירופה, מדובר בכלי רכב קוריאני. כלי הרכב האירופיים בבעיה קשה בעיקר בגלל זיהום האוויר.

כמות המשתמשים ברכבי הדיזל באירופה עלתה, עד לאחרונה, על 50%. יחד עם זאת, בעקבות בעיות זיהום האוויר שכלי רכב אלו ‘מצטיינים’ בהן, החליטו ראשי הערים למנוע כניסתם לערים ראשיות. בעקבות כך, ההערכה היא כי הכמויות תלכנה ותתמעטנה.

מכיוון שכך, ההערכה הייתה שעלות כלי רכב אלו תעלה. והנה, הרכב הקוריאני החדש מציג מחיר סביר לכלי רכב זה (133,900 ₪), וכשמדובר ברכב חדיש וחסכוני נראה כי הדרך בהחלט יכולה להיות נכונה, לכניסתו לציי רכב.

להלן מבחן דרכים מאתר וואלה.

כאמור, נראה כי השתלבות הקיה פורטה דיזל בציי הרכב אפשרית, אף כי יש לשקול היטב את העלות מול התועלת ויש לבחון היטב מתי ובאילו תנאים להשתמש בכלי רכב זה בקרב ציי הרכב.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. נועם סיידוף

    השתלבות רכב דיזל היא מעניינת – זה לא טרנדי מאוד מצד אחד, אבל מצד שני נראה שזה אחלה אוטו. כמנהל צי רכב אני אשקול אותו בחיוב דווקא.

  2. נועם סיידוף

    השתלבות רכב דיזל היא מעניינת – זה לא טרנדי מאוד מצד אחד, אבל מצד שני נראה שזה אחלה אוטו. כמנהל צי רכב אני אשקול אותו בחיוב דווקא.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים