אתר הבית

לפני ההתייקרות: הזדמנות לחסוך על כלי רכב היברידיים

פורסם ע"י ב יונ 17, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב יונ 17, 2020 בקטגוריה בלוג


רכבים היברידיים

מחירי כלי הרכב ההיברידיים התייקרו בתחילת השנה. בעקבות הגירעון הממשלתי שנוצר עקב וירוס הקורונה, נראה כי בשנה הבאה, המכוניות ההיברידיות יתייקרו פעם נוספת, וזאת בניגוד להיגיון. 

ההתייקרות האחרונה

בחודש ינואר 2020, חלה התייקרות במחירי ההיברידיות. שיער המס עליהן היה 30%, ולאחר מכן התייקר ל-45%. חלק מההתייקרות ככל הנראה נספגה ע”י היבואנים,  אבל בסופו של דבר, חלק מן המס גולם בעליית המחירים של הרכבים ההיברידיים. יצויין כי היות והעלייה הייתה ידועה מראש, היבואנים נערכו לכך בהתאם וייבאו כמות יחסית גדולה של כלי רכב היברידיים לפני עליית המחיר שלהם. כפועל יוצא מעליית מחירים זו, התייקרו גם מחירי הליסינג (אם כי בעזרת ביצוע מכרזי ליסינג, ניתן להוריד את העלויות בצורה משמעותית). 

ההתייקרות המתוכננת

בינואר 2021 מתוכננת עלייה נוספת בשיעורי המס על כלי הרכב ההיברידיים. אני סבור שמדובר בצעד לא חכם, שהרי במקום לעודד שימוש ברכבים פחות מזהמים, המדינה דווקא מעלה את שיעור המס עליהם. עם זאת, למרות העלייה, בכל הנוגע לליסינג תפעולי, אני עדיין סבור שכלי רכב היברידיים הם משתלמים ביחס לעלותם גם כיום: אין כוונה לשנות את המרכיב של “שווי השימוש” במשכורת, וכלי רכב היברידיים מקנים הנחה של 500 ₪ לחודש. בנוסף, החיסכון של רכבים היברידיים בדלק הוא מאד משמעותי לחברות המספקות לעובדים שלהן רכבי ליסינג עם דלקן. בחלק מהחברות, מגלמים את שווי השימוש במשכורת, ואז בוודאי שהכדאיות לשימוש בכלי רכב היברידיים עולה. במסגרת הבדיקות אותן אני עורך עבור חברות המבקשות להתייעץ לפני מכרז ליסינג, נושא זה נבחן לפרטים, ובמרבית המקרים כדאי בכל זאת לעשות שימוש ברכבים היברידיים גם בליסינג.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים