אתר הבית

חלופה לניטורם של כלי רכב?

פורסם ע"י ב מאי 26, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב מאי 26, 2020 בקטגוריה בלוג


 

כבר זמן רב אנו רואים שהמדינה מתכננת יוזמות שונות למעקב אחר נהגים, בטענה של ניטור אחר תנועת כלי רכב (ואף כתבתי על כך לאחרונה). המטרה של משרד התחבורה בניטור כלי רכב היא הפחתת עומס בכבישים, על ידי תמריצים כספיים לנהגים כך שינהגו בשעות פחות עמוסות או באיזורים פחות עמוסים. עם זאת, מעקב של המדינה אחר אזרחיה, גם כאשר היא פועלת לטובתם, תמיד מעלה חשש לפגיעה בפרטיות האזרחים. זו התוכנית של משרד התחבורה:

ניטור. מתוך כלכליסט

ניטור. מתוך כלכליסטנראה כי יוזמות שכאלו צצות כל הזמן: השבוע התפרסם כי חברת נקסאר משיקה פיילוט באשדוד של התקנת מצלמות בכלי רכב, על מנת לנטר את התנועה בעיר. לפי הפרסום, המצלמות ברכבים יטשטשו פרטים מזוהים לצורך מניעה של פגיעה בפרטיות. ההתקנה של המצלמות ברכבים תיעשה בחינם, והן יישארו עם הנהגים גם לאחר סיום הניסוי. 

עם זאת, נראה שמשרד המשפטים והרשות להגנת הפרטיות, פנו למשרד התחבורה בדרישה לאתר חלופה, שתביא לפגיעה פחותה בפרטיות. לפי הרשות להגנת הפרטיות, “היוזמה שהוצעה להפעלת מערך הניטור, עלולה לפגוע בפרטיות נהגים ובעלי רכבים באופן בלתי מידתי, וכי יש לשקול חלופות טכנולוגיות אחרות שיאפשרו את מימוש הפרויקט תוך מזעור הפגיעה בפרטיות”. כלומר, במונחים משפטיים, אם המטרה היא להביא להקלה בעומס התנועה, יש לבחור באמצעי שפגיעתו פחותה יותר מזו שתיגרם לפרטיות במתווה של משרד התחבורה.

Car monitor 1

 

 

 

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים