אתר הבית

זריקת דלק: מחירי הנפט צפויים לעלות בקרוב

פורסם ע"י ב דצמ 10, 2019 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב דצמ 10, 2019 בקטגוריה בלוג


השבוע פורסם בכלכליסט כי מחירי הנפט צפויים להתייקר בשנה הבאה, בעקבות ההחלטה על קיצוץ תפוקת הנפט העולמי (כלומר, יצירת מחסור מכוון לשם העלאת המחיר).

הורוביץ כלכליסט נפט

 

ההערכות הן כי מחיר הנפט יעלה מחדש לסביבות ה-75$ החבית, זאת לעומת כ-50$ כיום. עליה זו של כ-50% היא משמעותית מאוד, ותשפיע על הביקושים לכלי רכב חסכוניים. מדובר בעלייה דרמטית: כיום מחיר הדלק עומד על 6.18 שקלים לליטר, כאשר מחיר הדלק לתחנות עומד בערך על 1.5 שקלים. כלומר, עליה של 75 אג’ לליטר, בצירוף מס בלו על העלייה, בצירוף מע”מ על כל הסכום, כך שאם הרכב המחירים לא ישתנה, מחירי הדלק יעמדו בערך על 8.5 שקלים לליטר. 

ההשפעה בבחירת כלי הרכב

למרות העלייה הצפויה במחירי כלי הרכב ההיברידיים, עת המדינה החליטה על העלאת המיסים, אני סבור שהעלייה לא תמנע מן המשתמשים לבחור בכלי הרכב ההיברידיים, הן בשל החיסכון בהוצאות הדלק, והן בגלל הטבת המס על רכבים אלו, שהוארכה למשך שנתיים נוספות.

להערכתי, חברות הליסינג המפוכחות, לא יעלו את מחירי ההיברידיות למרות עליית המחירים שלהן, כיוון שבמהלך שלוש השנים של העסקה, שיעורי המס עליהם יעלו, ומחירי הגרט יהיו בהתאם.

כמובן שצרכני הליסינג צריכים לבדוק היטב את הצעות החברות (לדוגמה במכרז), שכן ההפרשים בין החברות, למחירי הליסינג של כלי רכב היברידיים, עשויים רק לגדול. ברור שכל בחירת כלי רכב צריכה  לקחת בחשבון את העלות מול התועלת. במהלך בשנה הבאה, ייתכן וייכנסו לשוק גם כלי רכב חשמליים ובמקביל יותקנו עמדות טעינה (על כך הרחבתי כבר בעבר).

אני סבור שכל מנהל צי רכב, חייב לשקול שיקולים אלו מבעוד מועד. מעבר לכל זאת, ביצוע מכרז ליסינג יאפשר גם לקבל מחירים טובים, וגם לשפר את תנאי הליסינג למשך העסקה.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

פוסטים אחרונים מאבי הורוביץ יועץ ליסינג (צפה בהכל)

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים