אתר הבית

וירוס הקורונה פוגע גם בענף הרכב

פורסם ע"י ב פבר 11, 2020 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב פבר 11, 2020 בקטגוריה בלוג


וירוס הקורונה תמונה לפוסט

וירוס הקורונה תמונה לפוסט

וירוס הקורונה מונע מחלק מיצרני הרכב מייצור שוטף של מכוניות. היצרניות הענקיות קיה ויונדאי למשל הפסיקו את ייצור כלי הרכב שלהן, והן לא החברות היחידות. הסיבה העיקרית לכך היא שחלק מהחלקים מיוצרים בסין, ושם המפעלים לא עובדים, לפחות נכון לשעה זו (בסין מייצרים בדרך כלל חלקים קטנים אבל קריטיים לייצור מכוניות). כפי שדווח היום בכלכליסט, נראה כי “יצרניות הרכב בסין עברו בינתיים לייצר מסיכות”. מלבד חלקים ורכיבים ליצרניות הרכב הגדולות, בסין גם מייצרים ומרכיבים כלי רכב חשמליים, אשר אמורים להיות משווקים בין השאר גם בישראל. 

ההשלכות על השיווק

בשלב זה, נראה כי יש מלאים מספיקים אצל משווקי הרכב, אולם המלאי הזה עשוי להיגמר. במידה והייצור לא יתחדש בזמן הקרוב, בהחלט ייתכן ונראה עצירת  של שיווק רכבים בחודשים הקרובים. יצרניות הרכב הנפגעות הן בעיקר יונדאי, פורד, ניסאן יצרניות כלי הרכב החשמליים ועוד, כאשר אלו נסמכות במידה רבה על ייצור חלקים במזרח. עם זאת, יתכן ונראה מעבר לייצור אצל ספקים באזורים אחרים של העולם: יונדאי למשל הודיעה כי היא תחפש יצרנים חליפיים לחלקים להם היא זקוקה, ואם תצליח בכך, תמנע עצירת השיווק המאיימת באופק. 

וירוס הקורונה

בהלה בשדה תעופה עקב וירוס הקורונה. צילום: Dipartimento Protezione Civile

מדובר על מספר סוגי כלי רכב, ולהערכתי יש ואפשר למצוא אלטרנטיבות אם אכן ייווצר מחסור, בעיקר בכל הנוגע לכלי רכב שאינם חשמליים, אותם ניתן להחליף בקלות רבה יותר. כלי רכב חשמליים לעומת זאת מעט קשה יותר, היות ופחות חברות מייצרות רכבים מסוג זה בייצור המוני-מסחרי. 

 

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה מארבעה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים