אתר הבית

הרכב השיתופי מתרחב גם לחברות ההשכרה

פורסם ע"י ב מאי 12, 2019 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב מאי 12, 2019 בקטגוריה בלוג


לפני כחצי שנה כתבתי בהרחבה על נושא הרכב השיתופי. במאמר זה, הסברתי על  התרחבות הרכב השיתופי, ומאז הוא התרחב גם אצלנו והתפשט לערים רבות נוספות. הסברתי בקצרה גם מה קורה בעולם הרחב. כבר לפני כחודש, התברר כי המיזם בחיפה הפך לנושא התלונה למבקר המדינה. התברר כי חיפה, לכאורה, לא פרסמה מכרז כראוי, ועל כן חברות נוספות לא ניסו גם הן לתת הצעות.

הרחבת הפעילות גם בקרב חברות ההשכרה

אבי הורוביץבעבר הסברתי, כי מעט מפתיע שחברות ההשכרה אינן נכנסות כמתחרות בתחום זה. פעילות הרכב השיתופי אופיינית לחברות ההשכרה ועל כן, עם תוכנה מתאימה, הן יכולות בהחלט לשמש כמתחרה ל- CAR2GO  הישראלית. חברה זו, בעלת צי של 340 רכבים זכתה במכרזים שנערכו במספר ערים, ולפי המידע שבידיי, מספר יבואני רכב מבקשים להשתלב בפעילותה. מעבר לכך, חלק מחברות ההשכרה, הינן בעלות צי כלי רכב גדול בהרבה מזה של CAR2GO, שבחלק מהזמן עומד ללא שימוש עקב היעדר ביקושים.

בימים האחרונים התפרסם, כי חברת שלמה, בעלת צי כלי רכב להשכרה של כמעט 11 אלף כלי רכב, החליטה לפעול בעיר מודיעין. מתברר כי חברת שלמה בהחלט מבקשת להרחיב פעילותה בתחום זה, אף כי היא טרם נערכה להשכרה לזמנים קצרים, ובשלב זה ניתן לקבל דרכה את כלי הרכב לפחות ליום שלם אחד.

כיצד נראה עתיד הרכב השיתופי בישראל

אבי הורוביץאני סבור, שפעילות זו מחייבת גישה של השכרת רכב לתקופות הקצרות מיום שלם, ולכך, חברת שלמה צריכה להיערך. במקביל, אני מניח, שיבואן כלי רכב, אכן יכנס כשותף לחברת CAR2GO ותחום זה יילך ויתחזק. על מנת לאפשר תחרות הולמת, יש כאמור, להסדיר תוכנה מתאימה. תוכנה זו, תאפשר שימוש לפי זמן ומרחק נסיעה. פריסת חברת השכרה כמו שלמה ברחבי הארץ, רק יכולה לסייע, אבל ללא תוכנה או אפליקציה הולמת, פעילות זו לא תוכל להתקיים.

לפי הבנתי, תוכנה מתאימה זמינה והשאלה היא, רק היכולת לעשות בה שימוש. אני סבור שגם חברת שלמה יודעת על כך, ותעשה מאמץ להפעילה בהקדם האפשרי.השאלה הגדולה היא האם חברות השכרה נוספות ייכנסו לענף ויגבירו התחרות. ניתן לזמן לעשות את שלו.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים