אתר הבית

הפיצוי לבעלי פורד פוקוס

פורסם ע"י ב נוב 14, 2017 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב נוב 14, 2017 בקטגוריה בלוג


בעקבות פרסומים שונים, והרחבות שאני ביצעתי בנושא זה, הוחלט כבר לפני כ-10 חודשים כי בעלי פורד פוקוס יקבלו פיצוי. כתבתי על כך כשטענתי כי מדובר על “…פיצוי חלקי וציני ללקוחות“, והנה עתה התברר כי היבואנית טרם העבירה את תשלום הפיצוי הזעום.

black-and-white-1845826_640

ב- Ynet פורסם היום כי 35 אלף בעלי פורד פוקוס טרם קיבלו את הפיצוי שקבע בית המשפט. אין ספק שמדובר בפיצוי סמלי בלבד, ולמרות זאת, החליטה היבואנית שלא לעמוד בהתחייבותה וטרם ביצעה את תשלום הפיצוי.

רק למען הסדר הטוב, אדגיש כי הסובלים העיקריים מהבעיות בפוקוס היו לקוחות הליסינג. אומנם חברות הליסינג עשו כל שביכולתן על מנת לנסות ולהרגיעם, אך הנזקים היו גדולים. עיקר הנזקים היו ללקוחות אבל בית המשפט פסק כי הם יקבלו רק 200 ש”ח פיצוי ואילו חברות הליסינג 1,200ש”ח.

לחברות הליסינג אינני דואג. הן בוודאי הגיעו כבר מזמן להסדרים מול היבואנית שמייבאת גם את המאזדות וגם את ה-BMW. לעומתם הלקוחות כבר החזירו את כלי הרכב , ואינם עוד בשליטתם. לא רק שעברה מלוא התקופה אלא במרבית המקרים אף היו החזרות מוקדמות הכרוכות לעיתים בקנסות, (אף כי לקוחותיי הצליחו להחזיר ללא קנסות).

בסך הכול הלקוחות ממשיכים לסבול.

כפי שהסברתי בלינק הראשון למעלה, במכרזי הליסינג שאני עורך קיים סעיף המקנה במקרים דומים זכות להחזיר את כלי הרכב ללא קנסות.

FFF

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. ערן

    אמנם אין לי פורד פוקוס, אך לא נעים לשמוע על העיכוב בפיצויים. בכל מקרה אבי, תודה על המידע

  2. עמיאל

    אבי, תודה על האינפורמציה. אני עוקב אחר הנושא כבר זמן מה, ושמח לשמוע מידע חדש בנושא

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים