אתר הבית

הסופר מיני החדשות – מבחר ששווה לבדוק

פורסם ע"י ב יונ 28, 2015 בקטגוריה בלוג | 5 תגובות

פורסם ע"י ב יונ 28, 2015 בקטגוריה בלוג


לפני למעלה מחודש התייחסתי להתחלת הגעתן לארץ של מכוניות משפחתיות קטנות. ואכן, מאז הגיעו עוד מספר דגמים שכל המשתמשים הפוטנציאליים ברכבי הליסינג והצרכנים הפרטיים צריכים לבחון.

מבחר כלי הרכב

2806-2למעשה, כמות כלי הרכב המכונים “סופר מיני” הולכים ומתרבים. חלקם מיושנים וחלקם האחר חדשים. כך לדוגמה, לפני כשנה פורסמו שני מבחני דרכים לכלי רכב ש”בזמנו” נחשבו חדישים: פיג’ו 208 וטויוטה יאריס. שנה עברה והנה שוב כלי רכב חדישים, נוחים לא פחות ובמחירים שפויים יחסית.

כמות כלי הרכב מסוג “סופר מיני” למעשה הולכת ומתרבה, והצרכן הפרטי או לקוח הליסינג מצוי בהתלבטות מתמדת באיזה כלי רכב כדאי לבחור, ואם כלי הרכב יכול לשמש תחליף למשפחתיות ה”רגילות”.

ואכן לאחרונה פורסם מאמר בעיתון “ידיעות אחרונות” על ידי אודי עציון וניר בן זקן תחת הכותרת “גיבורות ממעמד הליסינג”. כאן נערכו השוואות בין היונדאי I25, הראפיד, המאזדה דמיו החדשה והניסאן אלמרה.

מבחן הדרכים בידיעות אחרונות - סקר 4 מכוניות

מבחן הדרכים בידיעות אחרונות – סקר 4 מכוניות

באותו זמן, פרסם עיתון מעריב מבחני דרכים שערך גיל מלמד, תחת הכותרת “…איזו מכונית סופר מיני כדאי לכם לקנות?”. להלן מבחני דרך ל-4 כלי רכב חדשים: הסקודה פאביה, האופל קורסה, היונדאי I20 והמאזדה 2.

אין ספק שהבלבול חוגג. בעוד מעריב מתייחס לחלק א’ של כלי הרכב, בידיעות אחרונות ההתייחסות לחלק אחר והיתר נותרה ללא סיקור כלל…

לנוחיותכם, להלן הסקירה הכללית עם הערת אחת:

כל מבחני הדרכים מתייחסים לאלמנטים נוספים מעבר לטבלה ההשוואתית. השיקולים צריכים להיות שונים אצל אופי המחליטים וסוגם. בעוד הלקוח הפרטי יחפש את הרכישה הנוחה, לא ייקח בחשבון את שווי השימוש ובסבירות גבוהה שגם לא את צריכת הדלק, הרי שמשתמש הליסינג ייקח בחשבון את עלות שווי השימוש ונוחיות הרכב, ורק מנהלי הציים יתייחסו למאקרו בתחום זה: מהי ההחלטה הנכונה מבחינת עלות הליסינג, נוחיות המשתמש וצריכת הדלק, כלומר את ההחלטה של העלות מול התועלת.

טבלה השוואתית בין הסופר מיני הקיימות כיום

להלן טבלה השוואתית בין מרבית כלי הרכב הקיימים כיום, העומדים בתנאי העלות הסבירה והמצדיקה שימוש, לפחות באופן תאורטי.

המגבלה היחידה בטבלה ההשוואתית היא כי אין בה נתוני אבזור, וכמובן תנאי עיצוב. באשר לנתונים אלו, יש אפשרות לקבל אותם באתר החברה אשר מצויים בטבלה זו. יחד עם זאת, אבהיר כי ככל ששנת הדגם מאוחרת יותר, כך רמת האבזור והבטיחות גבוהים יותר. לדוגמא: חיישן עייפות, מערכת בלימה אוטומטית, התנעה ללא מפתח, התראה מפני סטייה מנתיב וכו’.

מעבר לטבלה זו, בה מצויים 12 סוגי כלי רכב ישנם עוד מספר נוסף של דגמים שונים מאלו המצוינים בטבלה. אני השתמשתי בדגמים שנראים לי מתאימים יותר בשימוש חברות הליסינג, אבל ככל שהמשתמש פרטי, הוא בוודאי צריך וכדאי שייכנס לאולמות התצוגה של היבואנים ויבחר את זה המתאים לו ביותר.

2806-1

לסיכום

רשימה זו של 12 הסוגים משקפת את התמונה הכללית של כלי הרכב המצויים בשלב זה בארץ, ונחשבים כ”סופר מיני”. חלקם בהחלט יכול לשמש תחליף לכלי הרכב המשפחתיים הקלאסיים.

בציי רכב, מקבלי ההחלטות חייבים להבין כי לעובדים, הנוחיות לרבות האבזור, חשובה לא פחות מחיוב שווי השימוש. החברות, בעלות ציי רכב. להן חשובה כאמור העלות מול התועלת, שיכולה להשפיע בסכומי כסף משמעותיים על עלויות הליסינג בחברה.

על מנת להשיג את המיטב בבחירת כלי הרכב הנוחים והחסכוניים יותר, יש לערוך בדיקה מקיפה של העלויות האמתיות של כל המרכיבים כאמור.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

5 תגובות

Join the conversation and post a comment.

 1. שלמה א. קצין רכב

  המאמר מקיף ומעניין. בהחלט עוזר לי לקבל החלטות
  תודה לך,

 2. אלירן

  אני זוכר את הימים שבהם הסופר מיני התקבלה בחשד.
  בכל מקרה טבלה כזו עושה סדר בראש כמו שצריך

 3. יהודה

  מבחינתי הדבר הכי חשוב בסופר מיני זה צריכת הדלק, אחרי הכל זה מרכיב מאוד מרכזי בצי הרכב אצלנו בחברה.

 4. אבשלום- מנהל רכש

  אכן תמונה מקיפה. לא ראיתי עד היום מידע כה מקיף על כלי רכב אלה ולכן
  תודתי לך.
  קצת לא ברור לי כיצד ניתן להחליט מתוך שיקולי העלות מול התועלת.
  אנסה ליצור עימך קשר.

 5. סמואל

  אישית מניסיון אני אוהב את הפאביה, היא ממש טובה.
  הבנתי שהיא חזקה מאוד בשוק בנוסף – והמחיר שלה מצוין.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים