אתר הבית

הליסינג הפרטי האמיתי הולך וכובש את מקומו

פורסם ע"י ב יונ 27, 2017 בקטגוריה אבי הורוביץ, אזכורים בתקשורת, בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב יונ 27, 2017 בקטגוריה אבי הורוביץ, אזכורים בתקשורת, בלוג


חברת עוקץ מערכות, העוסקת באספקת פתרונות ממוחשבים בתחום כוח האדם, ערכה לאחרונה סקר כדי לבחון את השינוי שחל בקרב עובדי ההייטק השונים, שחברו לחברות ליסינג בהסכם ליסינג תפעולי במסגרת מקום עבודתם.

parking-825371_640

כדי לבחון את הנושא לעומק, השוותה החברה כ-10 אלף תלושי שכר מהמחצית הראשונה של שנת 2017 זאת לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

בסקר נמצא כי במחצית הראשונה של שנת 2017 ישנה ירידה של פחות מאחוז במספר תלושי השכר שבהם הופיע רכיב שווי השימוש זאת בהשוואה למחצית הראשונה של שנת 2016 (39.6 אחוז בשנה שעברה לעומת 38.7 אחוז השנה). בנוסף, על פי ממצאי הבדיקה, חלה ירידה של 13 אחוז בארבע השנים האחרונות במספר העובדים שהתקשרו עם חברת ליסינג בהסכם תפעולי במקום העבודה.

“שווי השימוש בישראל גבוה יותר מכל המדינות באירופה ועומד על שיעור של 2.48 אחוז משווי הרכב”, הסביר למאקו יועץ הליסינג אבי הורוביץ, אשר כתב על הנושא בעבר. “בנוסף, העובדים מחויבים גם בעלות הליסינג, בעיקר כשמדובר על חברות הייטק. עניין זה, בנוסף לנושא שווי השימוש והעובדה כי רבים מאותם נהגים כלל לא נוסעים יותר מ-25 אלף ק”מ – מהווה את אחת הסיבות להתרחבות מגמת נטישת הליסינג התפעולי”.

חברות הליסינג התפעולי מתקשות להרוויח בתחום זה, מכיוון שהן מתקשות למכור כלי רכב משומשים”, מוסיף אבי הורוביץ. “לעומת זאת, בליסינג הפרטי רווחים סבירים ואם מסתכלים על העלויות הנמוכות הכרוכות בהפעלתו, נראה כי זו הדרך של אותן חברות להתרחב ולהרוויח”.

autos-1115600_640

הורוביץ הוסיף: “בעולם הליסינג הפרטי, רק חלק מהחברות מעניקות שירותי תחזוקה ללקוחות בזמן ששירותים אלו אינם דורשים את אותן השקעות כמו בליסינג תפעולי. בעוד שעלויות התחזוקה והטיפולים בליסינג תפעולי גבוהות, בעולם הליסינג הפרטי העלויות נמוכות בהרבה, והמשתמשים בדרך כלל נוסעים פחות. בכל מקרה (לכל היותר עד 25 אלף ק”מ לשנה), הפתרון הטוב ביותר הוא הליסינג הפרטי – אתר ייחודי וללא עלות, המספק תוצאות הנובעות ממכרז תקופתי הנערך בין שלוש חברות  הליסינג הגדולות, המאפשר לגולש למצוא את התוצאה הטובה ביותר”.

 

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. אבי הורוביץ יועץ ליסינג

    מסכים איתך אבי, יש באמת בעיה עם שווי השימוש. חבל שזה ככה

  2. אבי הורוביץ יועץ ליסינג

    נראה לי שזה מה שאעשה, תודה על הפרטים!

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים