אתר הבית

האם שוק הליסינג מוריד הילוך לקראת ירידה?

פורסם ע"י ב אוק 4, 2020 בקטגוריה חדשות, כללי | 0 תגובות

פורסם ע"י ב אוק 4, 2020 בקטגוריה חדשות, כללי


לאחרונה התפרסם דו”ח הרווח של חברות הליסינג המתייחס למחצית הראשונה לשנת 2020 ובו נמנות חברות הליסינג הגדולות במשק: שלמה, אלבר ואלדן. הנתונים לא משקפים משבר אלא מכה קטנה בכנף. הרחבתי על הנושא עוד בחודש מאי השנה תחת הכותרת “חברות הליסינג בצל משבר הקורונה“. נראה כי טעיתי רק בעובדה אחת: החברות עדיין מרוויחות.

נתונים מדאיגים. מתוך מאמרו של עומרי כהן בעיתון ‘גלובס’

בנתונים ניתן לזהות ירידה בהיקף ההכנסות: חברת ‘שלמה’ ירדה בהיקף של 3%, באלבר 29%, ובאלדן 13% בלבד. כמובן יש לקחת בחשבון שהתקופה המדוברת מתייחסת רק לחלק מהתקופת הקורונה.

אני סבור שבמהלך הסגר הקודם והנוכחי, ההכנסות יוסיפו לרדת אצל חברות אלו. חלקן ניגשות למכרזי ליסינג – וזוכות. כך שלא וודאי שיחוו ירידה בהיקף ההכנסות בתחום זה.

ניתן להניח כי החברות הבינו שעליהן לצמצם הוצאות בתקופה זו ולכן נתח הרווח מציג נתונים נאים. עוד עולה מהנתונים כי השירות שהוענק ללקוחות כלל לא נפגע אך כמו בכל משבר, חייבת להיות נקודת חולשה והשאלה הבאה שעולה היא מה יקרה עם כלי הרכב שחוזרים לחברות כחלק מעסקאות ליסינג? נכון שחלק מהרכבים חוזרים ללקוחות שמבקשים רכבים זולים יותר אך מכירתם הכרחית ואיני בטוח שיימצא להם קונה בשעה זו.

לסיכום, נתוני מכירת כלי הרכב המשומשים לא מוצלחים במיוחד. אני סבור שבגלל החובה למכור את כלי הרכב שחזרו, עלול להיווצר הפסד, או לפחות פגיעה ברווחים בתקופה הקרובה.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים