אתר הבית

בשורת הסקודה החדשה – 2017

פורסם ע"י ב מרץ 27, 2017 בקטגוריה סקירת מבחני דרך | 0 תגובות

פורסם ע"י ב מרץ 27, 2017 בקטגוריה סקירת מבחני דרך


לאחרונה התבשרנו כי סקודה 1.2 TSI שהוצגה והחלה להיות משווקת לפני כ- 4 שנים מתחלפת בסקודה חדשה עם נפח של 1.0 TSI ועם 3 צילינדרים. האם מדובר בדגם משופר או שמא בדגם בדרגה נמוכה יותר?

מחיר חדש

מחירו ירד בכ- 4,000 ₪ וזוהי כבר בשורה טובה. בקרב ציי הרכב מדובר בשווי שימוש נמוך ב- 100 ₪ לחודש ובכ- 3,600 ₪.

המנוע

בבדיקת נתוני היצרן עולה כי למרות החידוש בדבר הקטנת נפח המנוע, המנוע החדש מפיק אפילו יותר כוחות סוס (115 מול ה- 110 בקודם) ואף מספק מומנט עדיף של 20.4 קג”מ מול 17.8 בקודם. אין ספק שמדובר חידוש מרענן.

איבזור פנימי ואביזרי בטיחות

העיצוב עבר שדרוג רציני. כך לדוגמה, הגה הכוח מגיע גם לדגם ה- Ambition עם ציפוי עור כמו גם בלם היד וידית ההילוכים. מערכת השמע הינה מקורית מדגם swing עם גודל מסך של “6.5 עם מסך מגע ודיבורית Bluetooth  מקורית.

הסקודה החדשה מאובזרת באביזרי בטיחות מתקדמים כגון: מערכת סטייה מנתיב ומבצעת בלימת חירום במקרי הצורך, כמו גם מערכת ניטור מרחק לפנים, המתריעה לנהג על אי שמירת מרחק ומבצעת בלימת חירום במקרי הצורך.

מערכת הניטור מרחק מלפנים מתריעה בפני הנהג על מרחק קצר מידי לרכב שמלפנים, כזה שעלול לגרום לתאונה. במרה של סכנת התנגשות עם הרכב מלפנים, המערכת תפעיל את הבלמים במטרה למנוע התנגשות ולמזער נזקים. במהירויות עד 35 קמ”ש בלימת החירום תתבצע ללא התרעה. במהירויות גבוהות יותר הבלימה תתבצע בשלבים עם התרעות.

כלי הרכב מצויד במצלמה אחורית מקורית המסייעת כידוע, בתמרוני חנייה ומנטרת מרחק מאחורי הרכב ומציינת נתיבים בהתבסס על רוחב הכביש.

מעבר לכל אלה, כחידוש מרענן, כלי רכב זה מצויד במערכת לאיתור תשישות הנהג. המערכת Drive Alert מעריכה את עייפות הנהג באמצעות למידת צנועות היגוי והתנהגות נהג חריגה (משחק בהגה, לחיצות משתנות וחריגות על דוושת האצה). במידת הצורך מזהירה ומתריעה על הצורך בעצירה לצרכי התרעננות. המערכת מתחילה בפעולה כעבור 30 דקות מעת תחילת הנסיעה.

להלן תמונת הרכב עם חלק מתכונותיו כי שפורסמה בעיתון גלובס:

ללא שם

לסיכום, אין ספק כי חידוש זה של סקודה הינו בגדר בשורה – מנוע קטן, פחות מזהם אך בעל אותו כוח כמו זה עם המנוע הגדול יותר, לא פחות חסכוני ומאובזר באופן מכובד ביותר.

לציי הרכב יש בכלי רכב זה יתרון, הואיל למחירו לצורכי חישוב שווי השימוש נמוך יותר, ובוודאי שגם מחיר הליסינג נמוך מהדגם הקודם.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים