אתר הבית

בקשה לתביעה ייצוגית נגד סובארו

פורסם ע"י ב אוג 22, 2017 בקטגוריה בלוג | 1 comment

פורסם ע"י ב אוג 22, 2017 בקטגוריה בלוג


לפני כחודש פורסם ב״ידיעות אחרונות״ כי הוגשה בקשה להכרה כתביעה ייצוגית נגד סובארו. הטענות התרכזו סביב השמן שצורכים כלי רכב אלה.

הטענות עליהן מתבססת התביעה

subaru-670225_640

לדברי בא כוח התובעים – עו”ד שחר כהן, כלי הרכב משנות הייצור האחרונות (אימפרזה, ה-XV ועוד), צורכים כמויות גדולות של שמן. עובדות אלה גורמות לעתים לבעיות במנוע הרכב וכמובן גורמות להטרדה ולבזבוז זמן רב.

לדברי התביעה, כבר ב-2014 הוגשה בארצות הברית תביעה נגד היצרן, בעקבותיה הוארכה תקופת האחריות של כלי הרכב, ואף נקבע כי היצרן יחליף את ראשי המנוע לאותם כלי רכב שנפגעו ממצב זה.

בתביעה מביא בא כוח התובע פרטים על מקרים רבים בהם נדלקה נורת האזהרה שהובילה בסופו של דבר לטיפולים מורכבים בגין נזקים הנובעים מבעיות השמן.

משרד התחבורה איננו מתערב

אם נתונים אלו אכן נתוני אמת, הרי זו איננה הפעם הראשונה שכלי רכב מדגמים שונים נמצאים בעייתיים במיוחד. לפני כשנתיים כתבתי על כך תחת הכותרת “תקלות חוזרות ונשנות בכלי רכב: לקוחות הליסינג כבני ערובה“.

אין ספק כי במקרה האחרון של פורד פוקוס הבעיה הייתה חמורה הרבה יותר, ואכן הדגם הבעייתי איננו משווק עוד.

Screen Shot 2017-08-21 at 15.39.01

כפי שהסברתי במאמר האחרון המוזכר לעיל, על משרד התחבורה היה להתערב ולדרוש מהיבואן לבצע ריקול. גם במקרים אלה נראה כי לכאורה הוא לא פעל כלל.

ההשפעה על משתמשי הליסינג

אין ספק, כי על משתמשי הליסינג שעדיין עושים שימוש בכלי רכב אלה, לקחת עובדות אלה לתשומת לבם. עליהם לדווח על כל מקרה בו נורות האזהרה דולקות, ולוודא שיש מספיק שמן במנוע. כמו כן, במידת הצורך יש כאן למעלה את שמו של העו”ד המטפל בתביעה זו, ובהחלט ניתן לפנות אליו ישירות.

מקרים אלה דומים באופן בולט לאותן בעיות המוכרות בכלי רכב שונים. בעיות אלה חוזרות, ובוודאי שתהיינה גם בעתיד בכלי רכב מיצרנים שונים. השאלה היא איך מטפלים בכך.

במסגרת מכרזי הליסינג אותם אני עורך, יש סעיף ברור המאפשר ביטול השימוש בכלי רכב בו מתגלות תקלות מעין אלו.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

One Comment

Join the conversation and post a comment.

  1. עוזי

    תודה על המידע אבי, מזל שלא רכשתי לעצמי סובארו חדשה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים