אתר הבית

אבי הורוביץ ב’גלי ישראל’: “רכישת רכב? הליסינג הפרטי הוא הדרך הטובה ביותר”

פורסם ע"י ב יול 19, 2016 בקטגוריה בלוג | 0 תגובות

פורסם ע"י ב יול 19, 2016 בקטגוריה בלוג


יועץ הליסינג אבי הורוביץ התראיין בתכנית “בא בחשבון” ברדיו גלי ישראל ודיבר על הדרך האידאלית לבצע עסקה לרכישת רכב באופן פרטי. תחילה, דובר על כמות רכישת כלי הרכב החדשים בישראל ב-2016, שצפויה להתקרב ל-300 אלף כלי רכב.

ישנן כמה שיטות לרכוש רכב כיום, כפי שציין אבי הורוביץ: רכישה רגילה, ליסינג מימוני, הלוואות וליסינג פרטי שהיא שיטה חדשה יחסית. לדבריו, כיום קיימת התפתחות טכנולוגית מואצת, כך שהמכוניות החדשות הן בטוחות יותר וצורכות פחות דלק. כמו כן, התועלת המופקת מרכב היא לא מעצם הבעלות עליו אלא מעצם השימוש בו, בניגוד לנדל”ן. שתי נקודות אלה מובילות למסקנה שכדאי לרכוש כיום רכב חדש.

“ישנה בעיה של תקופת חיי הרכב. מעבר ל-3 שנים, הרכב הנו ללא אחריות, ישנם תיקונים לבצע וכדומה. כיום יש גורמים שמספקים הלוואות לרכישת רכב, וניתן לרכוש אותו ללא מזומנים – אך הבעיה היא למכור את הרכב בתום 3 השנים. יש קושי רב למכור מכונית במחיר טוב אחרי 3 שנים. לכן, הגישה שמתגבשת ונראית אידאלית היא הליסינג הפרטי”, ציין הורוביץ.

“בליסינג הפרטי כמעט אין מקדמה, משלמים תשלום חודשי במשך 3 שנים. תשלום זה משקף את ירידת הערך. בסופו של דבר, משולמים כ-40-55 אחוזים ממחיר הרכב במשך 3 שנים, ובתום התקופה הרכב מוחזר”, המשיך הורוביץ. עסקה זו מיועדת למשפחות המבצעות נסועה של כ-16-20 אלף ק”מ בשנה. “הלקוח נהנה מהרכב בתקופה הכי טובה שלו ועלות התיקונים היא שולית. לכן, העלות הכוללת תהיה נמוכה יותר מליסינג תפעולי, המיועד יותר לציי רכב או לאנשים המבצעים קילומטראז’ גבוה”.

לסיכום, ציין הורוביץ כי ניתן להשיג עסקת ליסינג פרטי במחיר טוב, להותיר את הסיכונים בידי חברות הליסינג ולא לעסוק במכירת הרכב.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים