אתר הבית

השוואה בין סקודה אוקטביה לבין יונדאי איוניק ההיברידית

פורסם ע"י ב אוג 28, 2017 בקטגוריה בלוג | 2 תגובות

פורסם ע"י ב אוג 28, 2017 בקטגוריה בלוג


לאחרונה רבים מבין לקוחותיי תוהים ומבקשים ממני להסביר מה ההבדל בין סקודה אוקטביה לבין יונדאי איוניק ההיברידית. האמת היא, שאני אישית משתמש בסקודה אוקטביה (מהדגם הישן – 1.2 סמק) ומרוצה מכלי רכב זה. אבל השאלה לציי רכב מה נוח ומתאים יותר למשתמשים בארגון.

Screen Shot 2017-08-28 at 7.32.52

(צילום: קינן כהן. התמונה לקוחה מתוך השוואת כלי הרכב שהפתפרסמה בוואלה)

כלי הרכב ההיברידיים

כלי הרכב ההיברידיים נחשבים כמעניינים ביותר ולפני למעלה משנה כתבתי כי שימוש בכלי הרכב אלו זה כמו תפיסת שתי ציפורים במכה אחת.

ואכן, בשנים האחרונות אנו רואים “נסיקה” בכמות היחסית של השימוש בכלי רכב היברידיים:

Screen Shot 2017-08-28 at 7.33.03

מגוון כלי הרכב ההיבריד הולך וגדל, והטבות המיוסי בהחלט מדרבנות. רק מתחילת שנה זו גדלה הכמות הנמכרת בארץ לכ-17 אלף כלי רכב היברידיים(!) כשהמובילה מבין מכוניות אלו היא היונדאי איוניק.

מי שנהנה מכל זה, אינם רק המשתמשים עצמם, ועל כך ארחיב מעט בחלק ההשוואתי, אלא גם המדינה עצמה: כלי רכב אלה חסכוניים, לא מזהמים ובמרבית המקרים גם מאוד בטיחותיים.

יחד עם כל זאת, מאחר והטבות המס עוגנו בשנת 2010 והוארכו עד לסוף שנה זו, בהחלט ייתכן ויחולו שינויים, שהרי, עלול להיווצר מצב שבו יחולו שינויים בהטבות המס כך שמחירי כלי הרכב ישתנו כלפי מעלה וייתכן אף פגיעה בהפחתת שווי השימש (אף כי אני ספקן בנושא זה).

בדרך כלל המהלך של הפחתת המיסוי יתאפשר רק משום שאת משרד האוצר והתחבורה לא מעניין אם כלי הרכב מזהמים או חסכוניים, מה שמעניין אותם זה גובה תשלומי המס…

יונדאי איוניק

על מנת לחסוך במילים, עם תחילת שיווק כלי רכב זה בישראל, נערכו לו מספר מבחני דרכים. אחד מהם נערך ע”י אלי שאולי ממגזין אוטו. במבחן דרכים זה, נמצא כלי רכב זה כחסכוני ונעים לנסיעה.  במבחן הזמן, חלק מלקוחותיי שקיבלו כלי רכב זה נמצאו שבעי רצון מהשימוש בו.

סקודה אוקטביה

הסקודה היא המכונית הנמכרת ביותר בישראל של קבוצת צ’מפיון היבואנית. סקודה היא יצרנית רכב גדולה בצ’כיה, והיא מהווה החל משנת 1991 חלק מקבוצת פולקסווגן. באופן כללי קבוצת רכב זו מצליחה כבר זמן רב לייצר דגמים חסכוניים במיוחד וכמובן בטיחותיים.

עם התחלת השיווק של כלי רכב אלה, עם המנוע הקטן של 1,000 סמ”ק, כתבתי על הבשורה החדשה. להערכתי מדובר בכלי רכב מצויין.

ההשוואה בין שני סוגי כלי הרכב

להלן נתונים השוואתיים בין השניים אשר צריכים לשמש נר לרגלי אלה המחליטים בקרב ציי הרכב:

Screen Shot 2017-08-28 at 7.33.15

  • יש לזכור שמלבד הפרשי סכומים אלה יש להוסיף עוד כ-12% על החיסכון (תשלומי בטל״א) ולקבל תשובה יותר אמיתית.

על בסיס נתונים אלה, ומבלי לגרוע מהם, להלן לינק למבחן דרכים שערך יואל שוורץ ופורסמה בוואלה.

כפי שמוצג במבחן דרכים זה, אכן, המכונית ההיברידית יותר חסכונית בצריכת הדלק, חסכונית יותר בעלות שווי השימוש ודומה במימדים לסקודה אוקטביה. יחד עם זאת, ישנם רבים שיעדיפו דווקא את הסקודה, ולבסוף, על מנת לקבל החלטה רציונלית מן הראוי יהיה לבחון גם את העלות ולערוך חישוב סופי בין התועלות המופקות מכל אחד מכלי רכב אלה.

אבי הורוביץ יועץ ליסינג

אבי הורוביץ - יועץ ליסינג, מייסד ענף הליסינג בישראל ובעל ניסיון של למעלה משלושה עשורים בתחום. חברת "אבי הורוביץ - ייעוץ ליסינג" מספקת מענה לצורך הקיים לייעוץ מקצועי, פיננסי וטכני בתחום זה לחוג לקוחות רחב המונה גורמים פרטיים, חברות פרטיות וחברות ציבוריות מובילות.

2 תגובות

Join the conversation and post a comment.

  1. אליהו מנשה

    תודה על מאמר זה. אכן אצלנו מתלבטים ועד כה זה היה לבחירת העובדים. מכיוון שמדובר בחסכון משמעותי נמליץ מעתה על היונאי איוניק.

  2. סשה

    מאמר מעשיר ומעניין. נראה לי שהחלטתי על איזה כלי רכב ללכת כעת

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים